אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גולשים מתלוננים: פייסבוק מטרידה אותנו ב-SMS צילום: שאטרסטוק

גולשים מתלוננים: פייסבוק מטרידה אותנו ב-SMS

הרשת החברתית החלה להציג התראות על פוסטים חדשים ישירות בהודעות SMS למכשירי המשתמשים; כשביקשו לבטל את ההתראות בהודעה חוזרת, פרסמה אותה פייסבוק אוטומטית בפיד שלהם

15.02.2018, 11:31 | יואב סטולר

גולשים ברחבי העולם מתלוננים על התראות פייסבוק סטנדרטיות שמגיעות אליהם כהודעות SMS.  

קראו עוד בכלכליסט

בדיקה שערכו מהנדסי תוכנה אמריקאים גילתה שהרשת החברתית ניצלה את מספר הטלפון שהפקידו המשתמשים בידיה לצורך אימות דו-שלבי; המערכת, שנועדה לצמצם את הסיכוי של פריצה לחשבונות ברשת החברתית, עתה משמשת גם ככלי ספאם.

פייסבוק רוצה שתשתמשו בה יותר - ותעשה הרבה לשם כך פייסבוק רוצה שתשתמשו בה יותר - ותעשה הרבה לשם כך פייסבוק רוצה שתשתמשו בה יותר - ותעשה הרבה לשם כך

אם לא די בכך, כשניסו המשתמשים לשלוח בחזרה לבוט ה-SMS של פייסבוק דרישה להפסקת ההתראות, פורסמו הבקשות אוטומטית בפיד שלהם באופן פומבי. יש להניח שפרסום הודעות ה-SMS כפוסטים נובע מבאג, שטרם תוקן. בארצות הברית החלו להתארגן קבוצות משתמשים לקראת הגשת תביעות נגד הנהלת הרשת החברתית, בגין הפרה לכאורה של סעיפי הספאם בחוק הגנת הצרכן.  

מפייסבוק נמסר בתגובה: "אנחנו נותנים לאנשים שליטה על ההודעות שלהם, כולל במקרים הקשורים לאמצעי האבטחה כמו באימות הדו שלבי. אנחנו בודקים את המצב הזה כדי לראות אם יש עוד מה לעשות וכיצד לעזור. כמו כן, עבור הליך הרישום לאימות הדו שלבי אנשים אינם נדרשים למסור את מספר הטלפון לפייסבוק".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות