אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון שיקרא להטלת חרם על ישראל לא יזכה למימון או הטבות מהמדינה צילום: נמרוד גליקמן

ארגון שיקרא להטלת חרם על ישראל לא יזכה למימון או הטבות מהמדינה

כך עולה מטיוטה שצפויה להיות מאושרת על ידי שר האוצר ופתוחה להערות הציבור עד ה-8 במרץ. כמו כן, ניתן יהיה למנוע ממי ש"יורשע" זכאות לערבות לפי חוק ערבויות מטעם המדינה, או להטבות מס ומענקים במסגרת החוק לעידוד השקעות הון

15.02.2018, 16:33 | עמרי מילמן

שר האוצר כחלון יאשר בקרוב תקנות שימנעו הטבות ומימון למי שקורא להטלת חרם על ישראל. אותו גוף לא יוכל לקבל מימון ממשרדים שונים כמו מהמועצה להסדר ההימורים בספורט, ובשל כך גם לא יוכר כמוסד ציבורי במדינה (ויקבל תמיכה בהתאם). כך עולה מטיוטת התקנות שהופצה בין הגורמים הרלוונטים, ופתוחה להערות הציבור עד ה-8 במרץ.

קראו עוד בכלכליסט

עוד ניתן יהיה למנוע ממי ש"יורשע" זכאות לערבות לפי חוק ערבויות מטעם המדינה, או להטבות מס ומענקים במסגרת החוק לעידוד השקעות הון. כדי לשלול הטבות שונות יידרש שר האוצר להתייעץ עם שרת המשפטים ועם השר האמון על אותן הטבות.

משה כחלון, צילום: נמרוד גליקמן משה כחלון | צילום: נמרוד גליקמן משה כחלון, צילום: נמרוד גליקמן

הטיוטה גם קובעת כי אותן סנקציות יוכלו לחול על מי שכבר קרא לחרם לפני שאלו יאושרו.

לפי טיוטת התקנות תוקם ועדה מייעצת לשר שתפקידה יהיה לייעץ לו אם פרסום או השתתפות פומבית כלשהי מהווה קריאה לחרם וכן לייעץ לו בנוגע לסנקציות שיטיל על אותו גוף. הוועדה תוכל להמליץ על מניעת זכאות חלקית או מוגבלת, כאשר לשר יש את הסמכות לחרוג מהמלצתה אם להחמיר ואם להקל.

לפי הטיוטה הוועדה תמנה 4 חברים. משפטן משירות המדינה, עובד משרד החוץ, עובד המשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה ועובד משרד האוצר, שיעמוד בראש הוועדה. הוועדה תצטרך להתייחס לשיקולים של מידת הפומביות של הקריאה לחרם, עוצמת הקריאה, אמצעי הפרסום, זהות הקורא לחרם, נסיבות הפרסום, משך זמן פרסום הקריאה לחרם והאם הוסרה אותה קריאה לחרם או לא.

עוד עולה מהטיוטה כי הוועדה תהיה חייבת לאפשר לגורם שיואשם להציג את עמדתו, כאשר הוא יידרש להגיב תוך לא יותר מחודש. הרשימה השחורה של שר האוצר תפורסם באתר האינטרנט של משרד האוצר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה