אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי לוי מונה ליו"ר הדירקטוריון של גינדי השקעות במקום מנור גינדי צילום: טל שחר

אורי לוי מונה ליו"ר הדירקטוריון של גינדי השקעות במקום מנור גינדי

מנור גינדי יעזוב את תפקיד היו"ר לאחר חצי שנה בלבד ממועד המינוי - לדברי החברה החילופים הם חלק מרוטציה קבועה בין בעלי המניות

15.02.2018, 20:05 | אורן פרוינד

אורי לוי, אחד מבעלי השליטה בחברת גינדי השקעות, מונה ליו"ר הדירקטוריון של החברה במקומו של מנור גינדי. כך דיווחה הערב (ה') החברה למשקיעים בתל אביב. מנור גינדי יעזוב את תפקיד היו"ר לאחר חצי שנה בלבד ממועד המינוי. בחברה הסבירו כי החילופים הם דבר שבשגרה וכי בין בעלי המניות קיים הסכם לפיו מתקיימת רוטציה, במסגרתה כל בעל מניות ממונה ליו"ר לתקופה של חצי שנה.

קראו עוד בכלכליסט

גינדי השקעות מוחזקת (100%) על ידי גינדי קפיטל הפרטית של מנור גינדי, אורי לוי, אייל פרידמן וכפיר גינדי, שהם בניו וחתניו של משה גינדי. הנכס העיקרי של החברה הוא אחזקה (25%) בקניון TLV Fashion בתל אביב, בשותפות עם חברה פרטית של אביהם משה ואחיו יגאל גינדי (25%), וחברת רבוע כחול נדל"ן (50%), מקבוצת אלון שבשליטת מוטי בן־משה.

בחודשים האחרונים נכנסה גינדי השקעות למצוקת נזילות.  החברה גייסה 110 מיליון שקל בספטמבר 2015 באג"ח ציבוריות - מועד הפירעון הסופי של החוב הוא יולי 2018 ובשלב זה היא לא מצליחה לבצע עסקת מימון מחדש (Refinance) לקניון בתל אביב, שסובל בינתיים מחולשה בעקבות מיעוט מבקרים.

בחודשים האחרונים ביצעה החברה כמה מהלכים שעלו לבעלים שלה ביוקר, אולם כמעט והבטיחו את התשלום לבעלי האג"ח. נכון להיום, יתרת הקרן והריבית למחזיקים היא 62 מיליון שקל (מתוכם 2 מיליון שקל ריבית). החברה הפקידה לפני מספר ימים בחשבון נאמנות 50 מיליון שקל שהוזרמו ממשפחת גינדי ונועדו לתשלום עבור המחזיקים. סכום זה מצטרף להזרמה נוספת שביצעו הבעלים בהיקף של 30 מיליון שקל באוגוסט־ספטמבר 2017.

בנוסף, בקופת החברה נותרו כ־20 מיליון שקל מכספי ההלוואה שנטלה לפני שבועיים מבית ההשקעות ילין לפידות, כך שהתשלום למחזיקים ביולי הקרוב למעשה כמעט ומובטח. בילין לפידות הבינו את המצוקה של גינדי השקעות וניצלו זאת כדי להעניק לה הלוואת סטרס של 75 מיליון שקל בריבית שנתית גבוהה של 8.85% ועמלה חד־פעמית נוספת של 4% מהיקף ההלוואה לחתמים ומתווכים שונים. באמצעות הלוואה זו פרעה גינדי השקעות 45 מיליון שקל למחזיקי האג"ח ונותרה עם קרן של 60 מיליון שקל.

כפיר גינדי, מנור גינדי ואורי לוי, צילום: טל שחר כפיר גינדי, מנור גינדי ואורי לוי | צילום: טל שחר כפיר גינדי, מנור גינדי ואורי לוי, צילום: טל שחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות