אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משבר בענף האופנה? זינוק של 51% במספר הלקוחות של עדיקה צילום: רפי דלויה

משבר בענף האופנה? זינוק של 51% במספר הלקוחות של עדיקה

כך עולה מהתשקיף שפרסמה החברה לקראת התנפקתה המתוכננת; הנתונים מתייחסים לתשעת החודשים הראשונים של 2017 ומראים מעבר מהפסד לרווח

16.02.2018, 10:44 | יניב רחימי

על רקע המשבר בענף האופנה, שהגיע השבוע לשיאו עם כניסתה של רשת הוניגמן להקפאת הליכים, מפרסמת הבוקר (ו') חברת עדיקה את טיוטת התשקיף לקראת הנפקת מניות החברה בבורסה בתל אביב. לפי התשקיף, החברה עברה מהפסד לרווח בתשעת החודשים הראשונים של 2017, ורשמה זינוק של 51% במספר הלקוחת.

קראו עוד בכלכליסט

עדיקה פועלת בתחום המסחר הקמעונאי המקוון, של פרטי אופנה, לרבות מוצרי הלבשה, הנעלה ואופנת בית. נכון להיום רשת האופנה גולף מחזיקה ב-75% ממנה ולאחר ההנפקה שיעור ההחזקה של גולף בעדיקה צפוי לרדת ל-59.1%. בתחילת השבוע עדיקה תחל את סבב המצגות אצל הגופים המוסדיים במטרה להשלים את ההנפקה בשבועות הקרובים.

בדו"חות שגולף פרסמה לרבעון השני של שנת 2017 נכלל גילוי לפיו שווי הפעילות של עדיקה הוערך בטווח של 107-93 מיליון שקל, ובממוצע, בשווי של כ-99 מיליון שקל. כפי הנראה, עדיקה תנסה להנפיק לפי שווי גבוה יותר, שכן תוצאות פעילותה בשנת 2017, על בסיס אינדיקציות ראשוניות, עולות על התחזיות כפי שעמדו בבסיס הערכת השווי.

 , צילום: רפי דלויה צילום: רפי דלויה  , צילום: רפי דלויה

עדיקה מעריכה ששנת 2017 הסתיימה עם הכנסות בטווח של 67-65 מיליון שקל, צמיחה של 26% ביחס לשנת 2016. הרווח התפעולי, לפני הוצאות תשלום מבוסס מניות, הסתכם בטווח של 10-9 מיליון שקל, לעומת הפסד של 0.7 מיליון שקל ב-2016. וה-EBITDA לפני הוצאות תשלום מבוסס מניות ובנטרול מענק שימור חד פעמי הסתכם בטווח של 13.5-12.5 מיליון שקל, בהשוואה לרווח זעום של מיליון שקל ב-2016.

טיוטת התשקיף לא כוללת נתונים ביחס לשווי שבו גולף מבקשת להנפיק את עדיקה, אולם היא חושפת נתונים מעניינים על פעילות חברת הבת שמתמחה במכירות אופנה באינטרנט.

בעוד שחברות האופנה מתקשות להציג צמיחה וחלקן אף רושמות הפסדים, עדיקה מציגה צמיחה מרשימה ומעבר מהפסד לרווח. ההכנסות של עדיקה בתשעת החודשים הראשונים של 2017 הסתכמו ב-53.8 מיליון שקל והרווח התפעולי לפני הוצאות תשלום מבוסס מניות הסתכמו ב-3.3 מיליון שקל, שיפור לעומת תוצאות 2016 שבה נרשם הפסד תפעולי לפני הוצאות תשלום מבוסס מניות של 1.5 מיליון שקל.

בתשקיף של עדיקה מוצגים גם נתוני רווח והפסד פרופורמה, המשקפים את התוצאות של החברה בהתאם לפעילות כפי שתהיה החל ממועד ההנפקה בפועל. בכפוף להשלמת ההנפקה גולף תרכוש מעדיקה את פעילות אתרי מותגי החברה שהאחרונה פיתחה ומפעילה עבור גולף בתמורה ל-14.1 מיליון שקל. הרכישה של פלטפורמות המסחר האינטרנטיות תשולם בדרך של פירעון הלוואות בעלים שגולף העניקה לעדיקה בהיקף של כ-15 מיליון שקל. לפי דו"ח הפרופורמה הרווח התפעולי של עדיקה, לפני הוצאות תשלום מבוסס מניות, הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2017 ב-5 מיליון שקל.

בתשעת החודשים הראשונים של 2017 הסתכם מספר הלקוחות הפעילים באתר עדיקה ב-83 אלף, כאמור זינוק של 51% בהשוואה לתקופה המקבילה שנה קודם לכן. מספר הפריטים שנמכרו בכלל פעילות המסחר הקמעונאי של עדיקה הסתכם ב-709 אלף, צמיחה מרשימה של 81% בהשוואה לתשעת החודשים הראשונים ב-2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן
ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן ממומן
thh  |  16.02.18