אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוש רוכשת חברה בתחום האונקולגיה ב-1.9 מיליארד דולר

רוש רוכשת חברה בתחום האונקולגיה ב-1.9 מיליארד דולר

החברה הנרכשת היא פלטאיירון הלת', המפתחת טכנולוגיה המסייעת בניהול הטיפולים בחולי סרטן ומנתחת מידע על המחלה

16.02.2018, 13:47 | שירות כלכליסט

יצרנית התרופות השווייצרית רוש רוכשת את חברת פלטאיירון הלת' (Flatiron Health), סטארט-אפ המתמקד בשימוש בטכנולוגיה לשיפור הטיפולים בחולי סרטן. שווי הרכישה עומד על 1.9 מיליארד דולר. אלפאבית, חברת האם של גוגל, הייתה בין המשקיעים הקודמים בפלטאיירון.

קראו עוד בכלכליסט

רוש מחזיקה עתה ב-12.6% ממניותה של החברה הנרכשת. בהתאם להסכם שהוצג ביום חמישי, היא תרכוש את יתר החברה, שתמשיך להתנהל כיישות משפטית נפרדת. העסקה תושלם במחצית השנייה של 2018.

פלטאיירון מפתחת טכנולוגיה המסייעת בניהול הטיפולים בסרטן, וכמו כן מתמחה באיסוף וניתוח מידע על המחלה לצורך מחקרים. גורמים בחברת רוש אמרו כי האלגוריתמים של החברה הנרכשת ישפרו לא רק את תחום המחקר שלה, אלא גם יחזקו את כוח המיקוח שלה לגבי תמחור מוצרים וטיפולים שלה שייכנסו בעתיד לשוק.

"זה נותן לנו הסתכלות טובה יותר לגבי הפוטנציאל של המוצרים שלנו", אמר בכיר בחברה ג'נס גרויגר, "עם זאת, זה יוצר גמישות לגבי האופן שבו אנחנו יכולים לייצר חוזים בעלי ערך בעתיד".

הרכישה מצטרפת להצהרתה של רוש מדצמבר האחרון לפיה תרכוש את החברה האמריקאית לתרופות נגד סרטן Ignyta תמורת 1.7 מיליארד דולר. רכישה זה מרחיבה את שליטתה בתחום האונקולוגי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות