אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התיירים הסינים צפויים להוציא 10 מיליארד דולר בשבוע הקרוב צילום: Moneyinc

התיירים הסינים צפויים להוציא 10 מיליארד דולר בשבוע הקרוב

חגיגות השנה החדשה הסינית שמתחילות היום יוציאו 6.5 מיליון תיירים סינים לחופשה. כל מטייל יוציא בממוצע 1,500 דולר

16.02.2018, 18:24 | שירות כלכליסט
סין מתחילה היום (ו') את שבוע החופש המסורתי של חגיגות השנה החדשה ו-6.5 מיליון מטיילים צפויים לשהות בחופשה בחו"ל. על פי דו"ח של רשות התיירות הסינית ואתר הטיולים Ctrip, הם צפויים לבזבז מיליארדי דולרים.

קראו עוד בכלכליסט

מספר התיירים השנה משקף עלייה של 5.7% ביחס ל-6.15 מיליון הסינים שנפשו בחו"ל באותה התקופה בשנה שעברה. כל מטייל יוציא בממוצע כ-1,500 דולר, והסכום הכולל יעמוד על כ-10 מיליארד דולר - בשבוע אחד בלבד. סכום זה גבוה ב-5% מהסכום הממוצע שהוציאו בשנה שעברה.

היעדים החמים ביותר עבור הסינים הם תאילנד, יפן, סינגפור וארצות הברית. רשות התיירות הסינגפורית אמרה השבוע כי לראשונה, סין הפכה להיות השוק המרכזי שלהם במונחי מספר מבקרים. עם זאת ציינו כי גם לפני שהיו במקום הראשון במספר המבקרים במדינת האי, הם היו התיירים שהוציאו בה הכי הרבה.

חגיגות בסין, צילום: Moneyinc חגיגות בסין | צילום: Moneyinc חגיגות בסין, צילום: Moneyinc

על רקע התחזקות מעמד הביניים במדינה, הסינים מוכנים להוציא כעת סכומים גדולים על תענוגות ומוצרי יוקרה כמלונות ואופנת-עילית. מלון ארבע העונות היוקרתי בהונג קונג עובד בשיתוף פעולה עם ברים, מסעדות וחברות סיורים תיירותיים בכדי ליצור תוכניות תיירות לנופשים הסינים. מנכ"ל המלון אמר בראיון ל-CNBC, כי "אנחנו מנסים ליצור חוויות עבור הלקוחות האלה. לא רק בתוך המלון, אלא גם בחיבורים אל השוק המקומי. אנחנו מכוונים ליצירת חווית משתמש שלמה, מה שגורם ללקוחות שלנו לחזור אלינו שוב ושוב".

הרשויות בסין נערכות לתנועת התושבים אל מחוץ למדינה ומזכירות לנופשים "לציית לחוק, לכבד את הסדרים והמנהגים המקומיים, לנהוג בהגינות ולהיות מנומסים, כדי ליצור רושם חיובי כלפי התיירים הסינים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות