אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו לראשי חברות במינכן: נאפס את מס הכנסה לחברות במידת הצורך צילום: אי פי איי

נתניהו לראשי חברות במינכן: נאפס את מס הכנסה לחברות במידת הצורך

במפגש עם יו"רים ומנכ"לים בוועידת מינכן לביטחון אמר ראש הממשלה: "הודות לנשיא טראמפ, נוריד עוד את שיעורי המס". לגבי התמ"ג אמר: "בתוך שלוש-ארבע שנים אנחנו מצפים לעבור את יפן"

16.02.2018, 20:57 | אדריאן פילוט

"האיום הגדול ביותר הוא לא השליטה בהוצאה הממשלתית. אנחנו שולטים בה, אנחנו מחוקקים אותה. כך גם מיסוי. אנחנו מורידים את שיעורי המס, ותודות לנשיא טראמפ, אנחנו הולכים להוריד אותם עוד יותר" - כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במפגש עם יושבי ראש ומנכ"לים של חברות כלכליות גדולות בוועידת מינכן לביטחון.

קראו עוד בכלכליסט

במפגש עם יו"רים ומנכ"לים של חברות כלכליות גדולות, בהן דויטשה טלקום, ריית'און ו-BMW, אמר נתניהו: "עלינו להיות מאוד תחרותיים, לא רק בשיעורי מס נומינליים לתאגידים ואנשים פרטיים, אלא גם בשיעורים הממשיים שמשקיעים זרים נכנסים, אנחנו רוצים להיות נמוכים כמו כל האחרים, וזה די נמוך, כ-6%. אבל אם נצטרך, נוריד את זה לקרקע. ואנחנו עושים את מה שאני אומר".

ראש הממשלה בנינמין נתניהו, השבוע, צילום: מוטי קמחי ראש הממשלה בנינמין נתניהו, השבוע | צילום: מוטי קמחי ראש הממשלה בנינמין נתניהו, השבוע, צילום: מוטי קמחי

ראש הממשלה גם הציג בגאווה את נתוני המאקרו של כלכלת ישראל והסביר כי "התמ"ג לנפש עלה, כפי שאתם יודעים, והוא עלה באופן די משמעותי ומהר יותר מאשר ברוב המדינות. בתוך כמה שנים אנו מצפים לעבור את יפן, לא נראה לי שזה ייקח יותר משלוש או ארבע שנים. יש לנו גידול משמעותי באוכלוסייה ואני חושב שזה מייצר אופטימיות. המספר החשוב ביותר הוא החוב ביחס לתמ"ג. הוא ירד מכ-100% מתחילת שנות האלפיים לכ-60% כעת. והוא ממשיך לרדת כל הזמן. וכפי שאתם יודעים, זאת תנועת מספריים בהשוואה למה שקרה ברוב מדינות ה-OECD".

עוד אמר נתניהו, כי "ישנם בישראל למעלה מ-300 מרכזי מחקר ופיתוח בינלאומיים, חלקם מיוצגים באולם זה, אם אתם לא נמצאים שם - אני חושב שזה אינטרס משותף שתהיו שם". נתניהו גם הסביר כי תפקידו כראש ממשלה הוא "להקל עליכם להגיע ולעשות עסקים", וקרא לחברות לבקר בישראל, לבחון אפשרויות השקעה בחברות טכנולוגיות ישראליות ולהצטרף לשורה ארוכה וגדלה של חברות רב-לאומיות שפתחו מרכזי מחקר ופיתוח בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות