אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית הטרקטורים קומסקו תרכוש 25% מ-UMI, יבואנית שברולט צילום: אלכס גצל

יבואנית הטרקטורים קומסקו תרכוש 25% מ-UMI, יבואנית שברולט

השלמת הסכם המכר מותנית באישורים רגולטוריים ובהסכמות ספקיות החברה; לפי ההודעה של UMI, מהלך זה אין בו להשפיע על הנהלת החברה, נושאי התפקידים והעובדים בה

18.02.2018, 09:55 | תומר הדר וחזי שטרנליכט

חברת קומסקו המתמחה בציוד כבד הנמצאת בשליטת חיים דנון תרכוש 25% מאחזקות חברת המזרח, החברה האם ב-UMI – יבואנית שברולט וקדילאק. 

קראו עוד בכלכליסט

השלמת הסכם המכר מותנית בין היתר, באישור הממונה על הגבלים עסקיים, באישורי משרד התחבורה והמכס ככל שיידרשו, וכן בהסכמות יצרניות הרכב שהן ספקיות של UMI ובאישור Avis Budget EAMEA (בעלת הזכויות בשם המסחר Avis המשמש את הקבוצה בפעילותה).

דנון מכר החזקות של 12.3% בחברת קרסו, יבואנית הרכב המתחרה של UMI שמייבאת את רכבי רנו וניסאן, בחודש מארס בשנה שעברה. העסקה בוצעה בתמורה ל-320 מיליון שקל. לפי מרשם בעלי המניות כיום, קומסקו אינה בעלת עניין בקרסו מוטורס. חברת קומסקו של דנון מייבאת ציוד מכני מכאני כבד מחו"ל והיא פעילה מאז 1963. בין היתר מייבאת החברה את מוצרי JCB, יצרנית מחפרונים מהבולטות בעולם, עגורנים של חברת POTAIN ומוצרים של חברות נוספות. דנון, שהינו כיום בעל השליטה בחברה, נכנס לחברה בתור מנהל מכירות בשנת 1970.

 

עם השלמת הסכם המכר, תחזיק חברת המזרח (במישרין ובעקיפין) בשיעור של 75% מהון המניות המונפק והנפרע של UMI ומזכויות ההצבעה בה, קומסקו תחזיק בשיעור של 25% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה ומזכויות ההצבעה בה. לפי ההודעה של UMI, מהלך זה אין בו להשפיע על הנהלת החברה, נושאי התפקידים והעובדים בה.

חיים דנון, מנכ"ל קומסקו, צילום: אלכס גצל חיים דנון, מנכ"ל קומסקו | צילום: אלכס גצל חיים דנון, מנכ"ל קומסקו, צילום: אלכס גצל

לדברי דוד עיני, מנכ"ל קבוצת UMI: "הכנסת קומסקו כשותף הינה מהלך נוסף בסדרת מהלכים אותם ביצענו, בהם הנפקה לראשונה של איגרות חוב של UMI בבורסה וריכוז פעילות הקבוצה בשוק ההון ב-UMI, איחוד מטות החברה, פתיחת מרכז השירות החדש, מינוי אבישי לוי כמשנה למנכ"ל הקבוצה ומינוי גלית עיני וולף כמנהלת תחום האסטרטגיה ופיתוח עסקי. המטרה היא לשפר את ביצועי ותוצאות החברה והיערכות לשינויים הצפויים בענף הרכב".

במקביל להתקשרות בהסכם המכר ובכפוף להתקיימות התנאים המתלים להשלמתו, בכוונת חברת המזרח וקומסקו להתקשר בהסכם בעלי מניות שיסדיר את יחסיהן בקשר עם החזקת המניות החברה. קומסקו עצמה נמצאת בקשרים עסקיים עם יבואן רכב נוסף: דלק מוטורס - החברה מפיצה את משאיות פורד שדלק מוטורס מייבאת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות