אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"ביקשו ממני מועמדים לניהול אפל ישראל, הצעתי שמות ואז שאלו - ומה איתך?"

"ביקשו ממני מועמדים לניהול אפל ישראל, הצעתי שמות ואז שאלו - ומה איתך?"

אהרון אהרון מספר לפודקאסט "30 דקות או פחות" איך הוקמה הפעילות של אפל בארץ, שהיתה הראשונה מחוץ לארה"ב, ולמה החליט לעזוב לטובת משרה ממשלתית

18.02.2018, 12:36 | שירות כלכליסט

"עבדתי בתור יועץ ובמסגרת פרויקטים שלקחתי נסעתי גם לארה"ב. קיבלתי פנייה מאפל, אמרו שהם רוצים לפתוח פעילות בארץ וביקשו המלצות למועמדים שינהלו את המרכז בישראל. הצעתי כמה שמות, ביקשו שאחשוב על עוד כמה, נפגשנו ואז שאלו אותי - ומה איתך? הסכמתי מיד". כך התחיל המסע של אהרון אהרון בענקית הטכנולוגיה, והוא מספר גם איך מתנות הפרידה שקיבל מחברות קודמות שמהן פרש שיכנעו אותו להסכים מיד להצעה של אפל.

בשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מספר על המייל שקיבל שעליו היה מכותב סטיב ג'ובס ומסביר גם את מדיניות החשאיות שלהם. ההרפתקה של אהרון בחברת אפל היתה מסע מדהים, שכלל את הקמת חטיבת המו"פ הראשונה של ענקית הטכנולוגיה מחוץ לגבולות ארה"ב, עבודה על כמה מהמוצרים המלהיבים שלה והבנה של חברה עם תרבות ארגונית מאוד ייחודית.

קראו עוד בכלכליסט

את המשכורת השמנה והתנאים המפנקים של אפל הוא נטש בסופו של דבר דווקא כדי לעבוד במגזר הציבורי. בין השאלות ששאלנו אותו בפרק הזה: איך עוזבים חברה כל כך נחשקת בשביל משרה ממשלתית ברשות החדשנות? האם תקציבי הרשות לא הופכים לזריקת כסף על חברות שלעולם לא יצליחו להשיג מימון פרטי? ומה לעזאזל מפתחים היום במעבדות החדשנות של אפל בהרצליה?

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות | צילום: אוראל כהן אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן

מראיינים:

נבות וולק, מנכ"ל האקסלרטור של מיקרוסופט בישראל.

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות