אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקת הזכויות הסתיימה: קופתה של מנועי בית שמש גדלה ב-137 מיליון שקל צילום: עמית שעל

הנפקת הזכויות הסתיימה: קופתה של מנועי בית שמש גדלה ב-137 מיליון שקל

בעלת השליטה קרן פימי הזרימה לחברה 61 מיליון שקל במסגרת ההנפקה – בעלי המניות ניצלו 99.8% מהזכויות שהוצעו בגיוס; היו"ר גילון בק, שותף בפימי: "מתוך הבעת אמון נמשכת, החלטנו להשתתף בהנפקת הזכויות במלוא חלקנו"

18.02.2018, 11:57 | מיקי גרינפלד

מנועי בית שמש זוכה להבעת אמון של המשקיעים, שהשתתפו ברובם הגדול בהנפקת הזכויות, והזרימו לחברה סכום של 136.8 מיליון שקל. קרן פימי, בעלת השליטה במנועי בית שמש (45%), ניצלה את מלוא זכויותיה בהנפקה והעבירה לקופת החברה סכום של 61.7 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

בסך הכול נוצלו בהנפקת הזכויות 264,083 זכויות לרכישת 1,848,582 מניות, כ- 99.8% מכמות המניות שנכללו בהצעה. קרן פימי ניצלה את מלוא הזכויות שניתנו לה כאמור ורכשה 833,882 מניות.

סכום ההשקעה מיועד לחזק את תשתיות הייצור של מנועי בית שמש לנוכח הצמיחה בצבר החוזים ארוכי הטווח של החברה, ולתמוך בהרחבת היקף הפעילות שלה. מנכ"ל מנועי בית שמש רם דרורי אמר עם סיום המהלך: "אני שמח מאד על השלמת הגיוס ומודה למשקיעים על הבעת האמון בחברה ובדרכה. ההון שגויס יסייע לחברה בהיערכותה לצמיחה ולמימוש הזדמנויות בשוק התעופה הצומח".

יו"ר החברה גילון בק, שותף בכיר בקרן פימי (לצדו של מנהל הקרן ישי דוידי), התייחס להחלטת הקרן להשתתף בהנפקה. "בהתאם לצפיותינו ומתוך הבעת אמון נמשכת, החלטנו להשתתף בהנפקת הזכויות במלוא חלקנו, כך שמתחילת השנה השקענו כ-80 מיליון שקל במנועי בית שמש, הן בהנפקת מניות פרטית והן בהנפקת הזכויות. אני שמח כי גם יתר המשקיעים בחברה הביעו את אמונם ונוצלו כמעט מלוא הזכויות להגדלת ההשקעה בחברה".

בחודש נובמבר שעבר, עם פרסום דוחותיה לרבעון השלישי, הודיעה מנועי בית שמש על יציאה להנפקת זכויות, בהיקף של 40-35 מיליון דולר (הסכום שגויס לבסוף עומד על כ-39 מיליון דולר). לצורך המהלך ביצעה החברה הקצאה פרטית לבעלת השליטה קרן פימי, שעלתה מאחזקה של 40.5% ל-45%.

מנועי בית שמש פועלת באמצעות שני מגזרים, ייצור חלקים (האחראי על רוב ההכנסות) ומנועים. את הרבעון השלישי של השנה סיימה החברה עם הכנסות של 24.5 מיליון דולר, לעומת 21.3 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח התפעולי עמד על 2.4 מיליון דולר, מול 1.8 מיליון דולר ברבעון המקביל – הEBITDA הרבעוני עלה ל-3.2 מיליון דולר (13.3% מההכנסות), לעומת 2.6 מיליון דולר ברבעון המקביל (12.2%). בשורה התחתונה רושמת מנועי בית שמש רווח נקי של 2.1 מיליון דולר, בהשוואה ל-1.6 מיליון דולר ברבעון המקביל. נכון לסוף הרבעון השלישי עמד צבר ההזמנות של החברה על 221 מיליון דולר.

גילון בק יו"ר קרן פימי , צילום: עמית שעל גילון בק יו"ר קרן פימי | צילום: עמית שעל גילון בק יו"ר קרן פימי , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות