אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "רק ב-4-3 מדינות בארה"ב המסים נמוכים יותר מבישראל" צילום: צביקה טישלר

כחלון: "רק ב-4-3 מדינות בארה"ב המסים נמוכים יותר מבישראל"

שר האוצר אמר בדיון ראשון על תקציב המדינה בוועדת הכספים, בתגובת לביקורת של הרצוג, כי ישראל מבררת אם היא צריכה להתאים את מסי החברות אצלה לאותן מדינות בארה"ב

18.02.2018, 12:42 | שחר אילן

ישראל פתחה בתהליך בדיקת מסים בארצות הברית כדי לברר אם היא צריכה להתאים את מסי החברות אצלה. כך אמר שר האוצר משה כחלון בדיון ראשון על תקציב המדינה בוועדת הכספים של הכנסת.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי כחלון כשמחשבים מסים פדרליים ומקומיים "רק בשלוש-ארבע מדינות המסים יהיו פחותים מאתנו". לדבריו הבדיקה היא אם אותן מדינות מתחרות עם ישראל. "זה מתחיל לעבוד מול האמריקאים. היו לי שתי פגישות עם שר האוצר האמריקאי ואפגש אתו שוב. יש הבטחה של האמריקאים שזה יהיה בתאום".

שר האוצר משה כחלון , צילום: יואב דודקביץ שר האוצר משה כחלון | צילום: יואב דודקביץ שר האוצר משה כחלון , צילום: יואב דודקביץ

כחלון אמר את הדברים בתגובה לדברי יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג כי "להביא תקציב בתחילת שנה זה חסר אחריות. זה בעצם תקציב תלת שנתי, יחד עם התקציב הדו שנתי הנוכחי". הוא מנה שורת נושאים שיכולים לשנות את כל הנחות התקציב ואחד מהם הוא מדיניות המסים האמריקאית. בתגובה לדברי

כחלון שהתקציב מביא יציבות, אמר ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) ש"זו יציבות פוליטית ולא כלכלית". הוא אמר שהתקציב לא מביא בחשבון משבר כלכלי בינלאומי. "אתם עפים על עצמכם, גם הדרג הפוליטי וגם המקצועי".

הכלכלן הראשי יואל נוה חוזה התאוששות של היצוא בשנתיים הקרובות ולכן מודל צמיחה מאוזן יותר שיתבסס גם על היצוא ולא בעיקר על הצמיחה הפרטית. לדבריו, "נראה התאוששות ביצור בעיקר בגלל שנתוני הסחר העולמי הרבה יותר חזקים".

עוד אמר נוה ש"שעורי ההשתתפות בשוק העבודה בישראל גבוהים ברמה היסטורית. המשק בתעסוקה מלא. נכנסו כמויות גדולות של אנשים שלא עבדו בעבר". לדבריו, העלייה הישראלית המתמשכת בקו העוני בשנים האחרונות מצביעה על שיפור בכוח הקניה של העניים בישראל. העבודה היא הפתרון המשמעותי יותר לעוני. במשקי בית שבהם שני בני הזוג עובדים שיעורי העוני נמוכים מאוד. תחולת העוני בשנתיים האחרונות יורדת". ח"כ מיקי רוזנטל מהמחנה הציוני אמר שהשינוי בעוני הוא "בשברי אחוזים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות