אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה: ההשקעה בסניף באר שבע תוחזר ב-8 שנים צילום: רועי לנד

איקאה: ההשקעה בסניף באר שבע תוחזר ב-8 שנים

רשת הריהוט השוודית השקיעה 350 מיליון שקל בחנות בדרום, שצפויה להיפתח בשבוע הבא ולגרוע ממכירות הסניף בראשון לציון: “אנו בונים על התפתחות האזור בשנים הקרובות”

19.02.2018, 08:41 | נורית קדוש

רשת הריהוט השוודית איקאה מעמיקה את אחיזתה בישראל, ומשיקה חנות רביעית בהשקעה של 350 מיליון שקל. ההשקעה, לדברי המנכ"ל שוקי קובלנץ, כוללת את רכישת הקרקע על ידי חברה־אחות של איקאה ואת הקמת המבנה. להערכתו, ההשקעה בחנות תוחזר בתוך שבע עד שמונה שנים. החנות מעניקה לרשת פריסה ארצית מקריית אתא בצפון ועד באר שבע בדרום, אולם צפויה להערכת קובלנץ לגרוע ממכירות הסניף בראשון לציון.

קראו עוד בכלכליסט

החנות בבאר שבע משתרעת על 22 אלף מ”ר ויועסקו בה כ־380 עובדים. לרשות הלקוחות יעמדו 21 קופות מכירה, מתוכן שמונה בשירות עצמי. להערכת איקאה, ב־2018 יבקרו בחנות כ־800 אלף איש ויימכרו כ־3 מיליון פריטים. את ההחלטה לפתוח חנות באזור באר שבע הסובל מעודף שטחי מסחר, הסביר קובלנץ בפוטנציאל ההתפתחות של האזור: "אנחנו בונים על התפתחות האזור בשנים הקרובות, ומעריכים שציבור רחב מהסביבה ימצא אצלנו מענה שלא קיים באזור".

הסניף החדש בבאר שבע. ישתרע על 22 אלף מ”ר, צילום: רועי לנד הסניף החדש בבאר שבע. ישתרע על 22 אלף מ”ר | צילום: רועי לנד הסניף החדש בבאר שבע. ישתרע על 22 אלף מ”ר, צילום: רועי לנד

תוכניות החברה להקים חנות מקוונת לא צפויות לצאת לדרך בקרוב, למרות צמיחת המכירות המקוונות, הנוגסת בחנויות הפיזיות. "אנו עדיין נמצאים בהעדפה להתפתחות פיזית של חנויות. לא חושבים שסיימנו את ההתפתחות הזאת. הענף הזה הוא של נגיעה והתנסות, וכניסה לאון ליין מחייבת היערכות אחרת לגמרי. אנחנו לא רואים את זה כרגע בטווח הקרוב". כעת פועלת החברה לאיתור מקום באזור ירושלים להקמת הסניף חמישי הצפוי להיפתח בעוד כשנתיים.

מאז כניסתה לישראל השקיעה איקאה כ־1.5 מיליארד שקל בהקמת ארבע החנויות. באיקאה מועסקים כיום 1,750 עובדים בארץ, ובחנויותיה ביקרו בשנה שעברה כ־6.2 מיליון איש. הרשת מפעילה אתר אינטרנט אליו נכנסים כ־13 מיליון גולשים מדי שנה. לאיקאה העולמית 403 סניפים ב־49 מדינות. מדי שנה מבקרים בחנויות 936 מיליון איש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות