אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ פארן ליועמ"ש: לעצור את עסקאות ייצוא הגז למצרים

פרסום ראשון

ח"כ פארן ליועמ"ש: לעצור את עסקאות ייצוא הגז למצרים

פארן העומדת בראש ועדת המשנה לאנרגיה מתחדשת דורשת לפתוח מחדש את הדיון על סוגיית הייצוא נוכח החשדות לשחיתות נגד ראש המל"ל לשעבר אבריאל בן יוסף, שהיה חבר ועדת צמח שקבעה את מדיניות הגז בישראל: "המצרים יהנו מהגז, תשובה יתענג מהמיליונים ואנחנו נישאר קרחים מכאן ומכאן"

19.02.2018, 18:15 | ליאור גוטמן

ח"כ יעל כהן פארן מהמחנה הציוני, יו"ר ועדת המשנה לאנרגיה מתחדשת, פנתה הערב (ב') ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט, בדרישה שיורה לאלתר על עצירת כל המגעים הקשורים בעסקת ייצוא הגז למצרים. שותפויות הגז בתמר ולוויתן דיווחו היום על חתימת שתי עסקאות למכירת גז למצרים בהיקך של כ-15 מיליארד דולר ולאורך 10 שנים.  הנימוק של פראן הוא התשתית הראייתית לכאורה כנגד המשנה לראש המל"ל לשעבר, אבריאל בר יוסף. בר יוסף היה חבר בוועדת צמח בשנת 2012, אז הוחלט לראשונה לאשר ייצור גז מישראל. לאחרונה נחקר בר יוסף בחשד שקיבל לכאורה שוחד מאנשי עסקים כדי לקדם את עסקיהם בתחומי הגז.

קראו עוד בכלכליסט

"עסקה דרמטית בסדר גודל זה, בה נסחר המשאב החשוב ביותר של הציבור בישראל, לא יכולה להתנהל תחת ענן כה כבד של חשדות לפלילים ושחיתות. כעת מתברר שחלק מהמעורבים לקידום היצוא פעלו תמורת בצע כסף כנגד האינטרסים הלאומיים. יש לעצור לאלתר את כל עסקאות הייצוא, לבטל את המלצות ועדת צמח ולפתוח מחדש את הדיון על סוגיית הייצוא. בעלי השליטה בחברות הגז מוכרים את משאב הטבע היקר ביותר של הציבור, בעסקה מסתורית ובמחיר חיסול לחברה עלומה (דולפינוס - ל.ג)".

אבריאל בר יוסף בהארכת מעצרו (ארכיון), צילום: אוראל כהן אבריאל בר יוסף בהארכת מעצרו (ארכיון) | צילום: אוראל כהן אבריאל בר יוסף בהארכת מעצרו (ארכיון), צילום: אוראל כהן

עוד אמרה פארן: "המצרים יהנו מהגז, תשובה יתענג מהמיליונים ואנחנו נישאר קרחים מכאן ומכאן. זהו אינו יום חג. זהו יום שבו הטייקונים שוב שודדים את הציבור בחסות הממשלה. שיהיה ברור לכולם - כל ייצוא של גז מהמאגרים הקיימים ירוקן אותם ויותיר את מדינת ישראל ללא משאבי אנרגיה חיוניים לקיומה ויקפיץ את מחיר הגז שכולנו נשלם כאן בישראל. הגז שייך קודם כל לאזרחי המדינה, לשימושם בתעשייה, בתשתיות, במעבר לאנרגיה נקייה וזולה ובהבטחה לאוויר נקי והמכירה שלו, היא לא פחות משערורייה".

ח"כ פארן. לבטל את החלטות ועדת צמח ולפתוח את סוגיית הגז מחדש ח"כ פארן. לבטל את החלטות ועדת צמח ולפתוח את סוגיית הגז מחדש ח"כ פארן. לבטל את החלטות ועדת צמח ולפתוח את סוגיית הגז מחדש

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות