אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שנה של חיפוש: סמנכ"ל מאיר מוביל במירוץ לוולפסון צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

אחרי שנה של חיפוש: סמנכ"ל מאיר מוביל במירוץ לוולפסון

ד"ר ארז ברנבוים צפוי לקבל את אישור הוועדה הבוחרת שתתכנס ביום ראשון. בית החולים הממשלתי בחולון מתנהל יותר משנה בלי מנהל קבוע

20.02.2018, 08:22 | ספי קרופסקי

סגן מנהל בית החולים מאיר ד"ר ארז ברנבוים הוא המועמד המוביל לתפקיד מנהל בית החולים וולפסון בחולון, כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה הבוחרת צפויה להתכנס ביום ראשון הבא, ובכך תשים סוף לפארסה הנמשכת כבר יותר משנה של מינוי מנהל קבוע לבית החולים הממשלתי.

גורמים בכירים ביותר במשרד הבריאות פועלים בימים אלה לקידום מועמדותו של ד"ר ברנבוים לתפקיד. דבר נוסף שיסלול את דרכו לשם הוא סיכום שהושג בין ועד רופאי בית החולים וולפסון לבין נציג ההסתדרות הרפואית בוועדה הבוחרת, ד"ר זאב פלדמן. לפי הסיכום, ד"ר פלדמן יתמוך במועמדותו של ד"ר ברנבוים לאחר שהביע הסכמה לכך שהמנהלת הזמנית הנוכחית בוולפסון, ד"ר זהבית זיו־נר, תישאר בתפקיד ניהולי בכיר בבית החולים. ד"ר פלדמן הכחיש בתגובה שהושג סיכום שכזה.

בי"ח וולפסון, צילום: יובל חן בי"ח וולפסון | צילום: יובל חן בי"ח וולפסון, צילום: יובל חן

אל קו הסיום הגיע ד"ר ברנבוים ביחד עם סגן מנהל הדסה עין כרם, ד"ר אשר שלמון, וזאת לאחר שמועמדותו של פרופ' יהודה אדלר משיבא ירדה מהפרק בשל תלונות שהוגשו נגדו על הטרדות מילוליות לכאורה כלפי עובדות שהיו כפופות לו. בעקבות התלונות נפתחה בדיקה בנציבות המדינה, שבסיומה הוחלט שלא להגיש נגדו תובענה. עם זאת הוא הושעה מתפקידיו בבית החולים אף שהכחיש את הטענות שהופנו כלפיו.

לאורך כל הדרך התנהלו מאחורי הקלעים עימותים בין גורמים בכירים במערכת הבריאות באשר לזהות המועמד המתאים לזכות בתפקיד. העימותים הללו הגיעו לשיא כשערב לפני שהוועדה היתה אמורה להתכנס בסוף אוגוסט אשתקד, קיבלו המועמדים ברגע האחרון הודעה כי הוחלט לדחות אותה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות