אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקם של מייסדי מובילאיי שווה כבר מיליארד דולר

אורקם של מייסדי מובילאיי שווה כבר מיליארד דולר

החברה, המפתחת טכנולוגיה לבישה פורצת דרך בתחום הראייה המלאכותית סיימה סבב גיוס נוסף של 30.4 מיליון דולר

20.02.2018, 00:47 | שירות כלכליסט
חברת אורקם הישראלית, העוסקת בתחום הראייה המלאכותית השלימה סבב גיוס נוסף של 30.4 מיליון דולר והפכה ליוניקורן - סטארט-אפ בשווי של מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הגיוס הובל על ידי המשקיעים המוסדיים הישראליים: כלל ביטוח ומיטב דש. כמו כן, רוב המשקיעים הקיימים באורקם בחרו להצטרף לגיוס הנוכחי כמו שעשו בגיוסים הקודמים. ״סבב גיוס משמעותי זה יתרום להאצת מאמצי הפיתוח, המאפשר לאורקם להעצים אנשים בעלי לקות ראייה, עיוורון וקשיי קריאה, כולל דיסלקציה או אלה שחווים עייפות בקריאה, ללמוד, לעבוד ולחיות את חייהם במידה גבוהה של עצמאות ", אמר זיו אבירם, מייסד שותף, נשיא ומנכ"ל חברת אורקם.

המשקפיים של אורקם, צילום: אורקם המשקפיים של אורקם | צילום: אורקם המשקפיים של אורקם, צילום: אורקם

המכשיר שפיתחה אורקם, OrCam MyEye 2.0, קורא בקול כל טקסט מודפס מכל משטח, בדיסקרטיות ובזמן אמת. בנוסף, הטכנולוגיה מאפשרת זיהוי פרצופים בסיטואציות חברתיות שונות, זיהוי מוצרים, זיהוי צבעים וזיהוי שטרות כסף, כך שהיא מספקת רמה גבוהה של עצמאות למשתמש. במכשיר מוטמעת הטכנולוגיה הלבישה היחידה בתחום הראייה המלאכותית המופעלת על ידי מחוות הצבעה אינטואיטיבית או על ידי הפניית מבטו של הלובש - דבר המאפשר שימוש במכשיר ללא ידיים, וללא שימוש בטלפון חכם. המכשיר מתחבר לכל זוג משקפי קריאה או משקפי שמש באמצעות מגנט ושוקל רק 22.5 גרם. 

מייסדי אורקם, מימין זיו אבירם נשיא ומנכ"ל ופרופ מייסדי אורקם, מימין זיו אבירם נשיא ומנכ"ל ופרופ' אמנון שעשוע יו"ר החברה | צילום: רענן כהן מייסדי אורקם, מימין זיו אבירם נשיא ומנכ"ל ופרופ

סבב הגיוס האחרון התרחש לאחר ההשקה של הדור הבא של מוצר החברה, בדצמבר 2017. ״עם OrCam MyEye 2.0 פיתחנו פתרון מקצה לקצה שעוסק בראייה הממוחשבת, לא רק בעקרון הזרימה, אלא גם בממשק המשתמש עצמו", אמר פרופ' אמנון שעשוע, מייסד משותף, יו"ר ומנהל הטכנולוגיה.

פיתוח הטכנולוגיה בחברה נחשב לפיתוח המתקדם ביותר בעולם בתחום, והחברה מגייסת עוד מהנדסים אשר יהוו חלק מחוד החנית בפיתוחים פורצי דרך נוספים.

   

אורקם הוקמה בשנת 2010 על ידי פרופ׳ אמנון שעשוע, וזיו אבירם אשר ייסדו גם את חברת Mobileye המייצרת מערכות התראה למניעת תאונות. לאחרונה נמכרה מובילאיי לאינטל בסכום של 15.3 מיליארד דולרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות