אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקוחות חברת הנאמנות של לאומי: לעצור את מכירתה להרמטיק  צילום: עמית שעל

לקוחות חברת הנאמנות של לאומי: לעצור את מכירתה להרמטיק

במכתב ששלחו לבנק, שמחזיק 75% מחברת הנאמנות, הם טוענים שבידיו מידע שהוא לא רשאי להעביר לצד שלישי, ודורשים מענה בתוך שבוע.

20.02.2018, 07:45 | רעות שפיגלמן

בעלי מניות מיעוט ולקוחות של חברת הנאמנות של בנק לאומי מאיימים על הבנק כי יעצרו את העסקה למכירת השליטה בה להרמטיק נאמנויות. הם דורשים לקבל בתוך שבוע הסברים בסוגיות בעייתיות העולות לדעתם מהעסקה. הם שלחו שלשום, באמצעות עורכי דינם זיו סימון ואילון עישר ממשרד עו"ד סימון, עישר, פורת ושות', מכתב בנושא להנהלת הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

ביום חמישי האחרון דיווח לאומי כי הגיע להסכמות עם הרמטיק למכירת השליטה בחברה (75% מהמניות). הבנק צפוי לקבל אופציית PUT על יתרת המניות אחרי שנתיים מהשלמת העסקה. העסקה כפופה לחתימה על הסכם מחייב ולעמידה בתנאים מתלים שלא פורטו, כשהשפעתה על תוצאות הבנק זניחה, לאור התמורה הצפויה של מיליוני שקלים בודדים. המכירה מתוכננת בעקבות תיקון 28 לחוק השקעות משותפות בנאמנות, שלפיו עיקר הפעילות של החברה לנאמנות (נאמנות לתעודות סל) לא תוכל להתבצע כל עוד היא בבעלות בנק.

במכתב נטען כי בעלי מניות ומפקידי המניות (כמו גם מסמכים ונכסים אחרים) הופתעו מכך שלמדו על העסקה לראשונה מהפרסומים בתקשורת. לטענתם, כדי להגיע להסכמות, הרמטיק נדרשת לבצע בדיקת נאותות לחברת הנאמנות של לאומי – צעד הכרוך בגישה למידע אישי וחסוי של מפקידי המניות בחברה. לכן, כפי שנטען במכתב, "אין הבנק רשאי להעבירו לצד שלישי". בנוסף, נטען כי לקוחות החברה הפקידו את נכסיהם על בסיס העובדה שמדובר בחברת נאמנות שמוחזקת על ידי בנק ציבורי, והעסקה למכירתה לגוף פרטי משנה את הנחות הבסיס שלהם. לטענת עורכי הדין של הלקוחות, יש כאן חשש לניגוד עניינים ממשי, בשל "אינטרנסים נקודתיים של בנק לאומי והחברה".

לאור זאת, דורשים אותם בעלי מניות ולקוחות כי לאומי יעצור כל מהלך הקשור לקידום המכירה, עד שיתקבלו תשובות המניחות את הדעת לסוגיות האלה. הם דורשים לקבל את התשובות בתוך שבוע ימים, ומאיימים לנקוט הליכים משפטיים אם לא יקבלו תשובות שישביעו את רצונם בפרק הזמן הזה.

הרמטיק נמצאת בבעלות דן עופר, שבתו מירב משמשת מנכ"לית משותפת עם דן אבנון. היא החברה הגדולה בתחום הנאמנויות, ועם הרכישה היקף פעילותה אף צפוי לגדול משמעותית.

דן אבנון מנכ"ל משותף בהרמטיק נאמנויות, צילום: עמית שעל דן אבנון מנכ"ל משותף בהרמטיק נאמנויות | צילום: עמית שעל דן אבנון מנכ"ל משותף בהרמטיק נאמנויות, צילום: עמית שעל

מבנק לאומי נמסר כי "על רקע תיקון 28 לחוק, הבנק הגיע להסכמות עם הרמטיק למכירת החברה מתוך מטרה לאפשר את המשך פעילותה, שימור מקום עבודתם של העובדים, והעברת החברה לידיים טובות עם ניסיון ומוניטין ארוך שנים בתחום הנאמנות".

מעורכי הדין של הלקוחות נמסר כי "השאלה כרגע אינה חוקית אלא שאלה של סודיות בנקאית והאינטגרטי של הבנק אל מול לקוחותיו. האם נכון שבנק לאומי ימכור את המידע הסודי והמסווג של לקוחותיו לגוף פרטי, שכלל לא מחויב כלפי לקוחות הבנק?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות