אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקפאת ההליכים בהוניגמן: הכנ"רית תבחן העברת התיק לתל אביב

הקפאת ההליכים בהוניגמן: הכנ"רית תבחן העברת התיק לתל אביב

כונסת הנכסים הרשמית בוחנת אפשרות לבקש מחר מהשופט עאטף עיילבוני מבית המשפט המחוזי בנצרת, כי יורה להעביר את תיק הקפאת ההליכים של הוניגמן לבית המשפט המחוזי בתל אביב

20.02.2018, 08:28 | ענת רואה

כונסת הנכסים הרשמית (הכנר"ית) עו"ד סיגל יעקבי, בוחנת אפשרות לבקש מחר מהשופט עאטף עיילבוני מבית המשפט המחוזי בנצרת, כי יורה להעביר את תיק הקפאת ההליכים של הוניגמן לבית המשפט המחוזי בתל אביב, לו מסורה הסמכות המקומית לדון במקרה.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף שלשום ב"כלכליסט", הוניגמן ובעלי הרשת האחים מיכה ויעקב הוניגמן, "דילגו" על בית המשפט בתל אביב, כנראה במטרה להימנע מלנהל את התיק בפני השופט חגי ברנר, ופנו לשופט עיילבוני בנצרת. הנימוק לכך היה שמרכז הפעילות של הוניגמן הוא באיזור הצפון ושם גם נמצאים הסניפים הרווחיים ביותר.

בדיקת "כלכליסט" העלתה כי רוב הסניפים בצפון שייכים בכלל למחוז חיפה ולא לנצרת.

ל"כלכליסט" נודע כי גורמים בכנ"ר ערכו התייעצויות בכדי לגבש את עמדתם כפי שתוצג בדיון מחר והגיעו למסקנה כי מבחן הרווח ממילא איננו רלוונטי בבחינת מחוז השיפוט, מאחר שמבחן הרווח ממוקד בבעלים ובחברה ואילו בהליך הקפאת ההליכים יש להתחשב בנושים.

כונסת הנכסים הרשמית סיגל יעקבי כונסת הנכסים הרשמית סיגל יעקבי כונסת הנכסים הרשמית סיגל יעקבי

בנוסף, העמדה העקרונית של הכונס הרשמי היא כי אין זה ראוי ששני הנאמנים של חברה יהיו נציגים של הנהלת החברה או בעליה ויש למנות נציג מטעם הנושים.

בין הנושים המרכזיים של הוניגמן ישנם 8 בנקים, אשר בימים האחרונים עסקו לא מעט ב"תרגיל" שהוביל את רשת האופנה לבית המשפט בנצרת. עורך דין המייצג את אחד הבנקים אמר ל"כלכליסט": "כולם יודעים שהוניגמן עשו שופינג מטורף של שופט, אבל כולם גם יודעים שהשופט עיילבוני רוצה את התיק ואף אחד לא יסתכן בעמידה מול השופט ודרישה שיעביר את התיק לשופט ולבית משפט אחר. יש לנו עוד תיקים ולקוחות, זה לא התיק האחרון שאנחנו ננהל בנצרת", אמר.

מהדברים עולה כי אחת הבעיות המרכזיות בתחום היא היות עורכי הדין בתחום "שחקנים חוזרים", כלומר כאלה שמייצגים בכל פעם צד אחד, פעם מייצגים בנק, פעם נושה רגיל ופעם משמשים בעצמם כנאמנים או מפרקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות