אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משנים פוזיציה: מי מימש בסאפיינס ומי רכשה מניות סודהסטרים ב-100 מיליון דולר?

משנים פוזיציה: מי מימש בסאפיינס ומי רכשה מניות סודהסטרים ב-100 מיליון דולר?

מגדל מכרה מניות סאפיינס בשווי של 750 אלף דולר ונותרה עם כ-2 מיליון מניות שהם כ-4.5% ממניות החברה; קרן רנסאנס טכנולוגיות רכשה 1.2 מיליון מניות סודהסטרים והפכה לבעלת עניין בה

20.02.2018, 14:08 | דרור רייך

2 דיווחים בבורסה הבוקר (ג') בנושאי התאמות של בעלי עניין באחזקותיהם בסאפיינס ובסודהסטרים מעוררים עניין רב בקרב המשקיעים. חברת הביטוח מגדל דיווחה כי הוא מוכרת חלק מאחזקותיה בחברת התוכנה לעסקי הביטוח סאפיינס, והיא לא תהיה יותר בעלת עניין בחברה – כלומר ירדה לאחזקה של מתחת ל-5%.

קראו עוד בכלכליסט

המכירה מגיע לאחר אזהרת רווח בפרסמה סאפיינס ששלחה את מניית החברה לירידות של כ-20% מתחילת השנה לאחר ירידה של 25% בשווי המנייה ב-2017.

מגדל מכרה מניות בשווי של 750 אלף דולר ונותרה עם כ-2 מיליון מניות שהם כ-4.5% ממניות סאפיינס. על פי אתר סטוקר, העוקב אחרי אחזקות המוסדיים, המחזיק השני בגדולו הוא בית ההשקעות ילין לפידות עם כ-2.5 מיליון מניות (מעל 5%) וכמובן החברה האם פורמולה עם 48.2% מהמניות.

בשבוע שעבר סאפיינס דיווחה על אזהרת רווח לקראת פרסום הדוחות השנתיים בהם הכנסותיה בסיכום 2017 צפויות לנוע בטווח של 271 עד 273 דולר מיליון דולר, מעט נמוך מציפיות האנליסטים שעמדו על 273.5 מיליון דולר.

אזהרת הרווח מתייחסת לשיעור הרווח התפעולי השנתי (Non-GAAP) שסאפיינס צופה לשיעור רווח בטווח של כ-8.3%-8.6%, כלומר 22.5 עד 23.5 מיליון דולר, בשעה שתחזיות האנליסטים שעמדו על 24.35 מיליון דולר.

בסאפיינס מייחסים את הנתון הנמוך בעיקר בהפסקת פרויקט שאינו בתחום הליבה ביפן, וכן בעלויות של מהלכים שאותם ביצעה במטרה להורדת עלויות נוספות, ובכלל זה הוצאות ארגון מחדש של כ- 8 מיליון דולר.

רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס, צילום: יוסי אלוני רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס | צילום: יוסי אלוני רוני על-דור מנכ"ל סאפיינס, צילום: יוסי אלוני

קרן זרה נכנסת לסודה בשיא

מניית סודהסטרים, שנסחרת כיום בשיא כל הזמנים עם שווי שוק של 1.8 מיליארד דולר, גורמת למספר למימושים של אחזקות המשקיעים בחברה. בשבוע שעבר מכרה חברת ריל פרופרטי, המחזיקה השנייה בגדולה בחברה, כ-1% מאחזקותיה (כ-240 אלף מניות בשווי כולל של כ-18.5 מיליון דולר).

היום, מצטרפים למגמה זו גם קרן פידליטי שמכרה כ-80 אלף מניות בשווי של כ-6.5 מיליון דולר ובית ההשקעות מנורה שמכר כ-110 אלף מניות סודה סטרים בשווי של כ-9 מיליון דולר. אבל יש מי שהולך דווקא בכיוון ההפוך, קרן רנסאנס טכנולוגיות רכשה לא פחות מ-1.2 מיליון מניות סודהסטרים בשווי של כ-100 מיליון דולר והפכה לבעלת עניין בה.

דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים, צילום: עמית שעל דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים | צילום: עמית שעל דניאל בירנבאום מנכ"ל סודהסטרים, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות