אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Merck חשפה את ExploreBio, קרן ביוטק להשקעות בישראל צילום: שאטרסטוק

נחשף בכלכליסט

חברת Merck חשפה את ExploreBio, קרן ביוטק להשקעות בישראל

ענקית התרופות חברה ל-WuXi Apptec הסינית, לארקין החזקות ולפונטיפקס וביחד הקימו את הקרן, שתשקיע 20 מיליון יורו בחמש השנים הקרובות. היא תתמקד בסטארט-אפים בשלב הפרה-סיד בתחומי הביוטכנולוגיה

20.02.2018, 14:24 | מאיר אורבך
חברת Merck הודיעה על הקמת מסגרת השקעות פרה סיד בשם ExploreBio, שעתידה להתמקד בחברות ישראליות צעירות במיוחד בתחום הביוטכנולוגיה. כפי שנחשף ב"כלכליסט", חברה Merck Ventures, זרוע ההשקעות האסטרטגית של ענקית התרופות אל ארקין החזקות, פוטנטיפקס ו-WuXi Apptec הסינית, שביחד יעמידו מסגרת השקעות של 20 מיליון יורו בחמש שנים.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי סטפן אושמן, יו"ר מועצת המנהלים ומנכ"ל Merck: "הרוח המפעילה את חברות ההזנק בישראל היא ייחודית ומעוררת השראה. אנחנו גאים להיות חלק פעיל בסיפור ההצלחה הגדול הזה. כעת, אנחנו מבצעים שלב חשוב נוסף בהשקעות בישראל מתוך אמונה בפוטנציאל החדשנות של ExploreBio".

סטפן אושמן, מנכ"ל Merck, צילום: יח"צ סטפן אושמן, מנכ"ל Merck | צילום: יח"צ סטפן אושמן, מנכ"ל Merck, צילום: יח"צ

ExploreBio הוא מיזם הכולל השקעות ושירותי ניהול בשלבי הניסוי להוכחת קונספציה בעולם הביוטכנולוגיה. חברות שייכללו במיזם יקבלו הזדמנות לעבוד במתקנים של חממת הביוטכנולוגיה של Merck ביבנה.

ExploreBio מתכוונת להשקיע 1-1.5 מיליון יורו בכל חברה, ולגייס עד ארבע חברות חדשות מדי שנה במשך חמש שנים. חברות הנמצאות בשלבים מוקדמים של פעילותן ייהנו ממימון ראשוני, ומגישה נוחה למימון המשך בהיקף רחב יותר.

ארבעת המשקיעים כבר שיתפו פעולה ביניהם בשורת השקעות בעבר, בחברות דוגמת מטבומד המפתחת טיפולים ממוקדים בסרטן, ו-ARTSaVIT שעושה שימוש בתהליכי אפופותיזה לטיפול במחלה.

מיזם ExploreBio יעניק ל-Merck ולשותפותיה גישה לסטארט-אפים בשלבים מוקדמים מאלה בהם בד"כ מתבצעות השקעות ראשונות. יתרון נוסף הוא האפשרות למנף את המשאבים הזמינים במסגרת הקונסורציום ואת הקשרים ההדוקים שכבר קיימים ביניהן, כדי לייעל את הקשר עם החברות. הקרן החדשה משלימה מסגרות פעילות אחרות של Merck שנוגעות לסטארט-אפים בארץ; למשל, הקימה Merck אשתקד את חממת PMaTX בתחום האלקטרוניקה, והיא מפעילה את החממה הביוטכנולוגית שלה ביבנה מאז 2011.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות