אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Colu ביצעה הנפקת ICO, אך חסמה משקיעים ישראלים צילום: עמית שעל

חברת Colu ביצעה הנפקת ICO, אך חסמה משקיעים ישראלים

פלטפורמת הארנק הדיגיטלי שפועלת בארץ גייסה כ-28 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים ומוסדיים. לדברי מנכ"ל Colu, הגישה למשקיעים מקומיים נחסמה כי "בכל מקום בו הרגשנו שיש חוסר הבנה מבחינת הרגולטורים, לא רצינו לקחת סיכון"

20.02.2018, 14:45 | הגר רבט ודניאל ויינברג

פלטפורמת הארנק הדיגיטלי קולו (Colu) סיימה השבוע את הנפקת המטבע הראשונית שלה (ICO) לאחר שגייסה בה כ-20 מיליון דולר, כך נמסר ל"כלכליסט". במקביל ל-ICO, קולו גייסה גם 8.5 מיליון דולר בהשקעה סטנדרטית. אף שהחברה פעילה בישראל, משקיעים ישראלים לא יכלו לקחת חלק בהנפקה.

קראו עוד בכלכליסט

מי שביקשו להשתתף בגיוס נתקלו בהודעה מטעם החברה שלפיה על אזרחים, תושבים או בעלי גרין קארד ממבחר מדינות נאסר להשתתף. בין המדינות ברשימה: ארה"ב, סין, דרום קוריאה, סוריה, לבנון, איראן וגם ישראל.

עמוס מאירי, צילום: עמית שעל עמוס מאירי | צילום: עמית שעל עמוס מאירי, צילום: עמית שעל

עמוס מאירי, מייסד משותף ומנכ"ל קולו, אמר ל"כלכליסט": "כל מקום שהרגשנו שיש בו חוסר הבנה מבחינת הרגולטורים, חוסר במידע או אי-לקיחת עמדה, לא רצינו לקחת את הסיכון, כי ידענו שזה יכול להשפיע על הסכום שנגייס". מאירי הוסיף כי קולו ערכה בדיקת רקע מעמיקה לכל אחד מהמשתתפים בהנפקה על מנת לוודא שאינו תושב של אחת המדינות המופיעות ברשימה.

קולו פיתחה פלטפורמה שתאפשר לקהילות מקומיות להנפיק מטבעות וירטואליים משלהן, שבאמצעותם ניתן יהיה לתמוך בעסקים מקומיים. המטרה היא לעודד רכישה בעסקים מקומיים ולהעביר את דמי הסליקה אליהם במקום לחברות הסליקה. החברה פונה לקהילות שישתמשו בתשתית שלה כדי להנפיק מטבע קהילתי משלהן. קולו פועלת היום בארבע ערים, ועל פי הנתונים שמסרה החברה, יש לה 100 אלף משתמשים ו-70 אלף עסקאות בחודש.

מרב ההון לחברה מאז הקמתה - כ-50 מיליון דולר - גויס על פי מאירי ממוסדיים ובעלי הון ולא מהקהל הרחב. זאת בדומה ל-ICO הענק של אפליקציית הצ'ט טלגרם, שגייסה השבוע 850 מיליון דולר ממוסדיים ומשקיעי ענק, וצפויה לצאת להנפקה במרץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תגובה ל7
אתה חלק מהם ? או מה?! עמוס עשה פורקס באי טורו . בארץ לא עושים לאנשים פורקס! יא חלאות רוצים להונות אנשים לא להאמין . יום אחד מישהו יקח את החוק לידיים וישים לזה סוף . כדאי שיתחבאו או שיחזרו לכל האיים הבתוליים והמקלטי מס שממנה הם באים. קבוצה של נוכלים! ממנים את עצמם נטו מגייס מימון של משקיעים . הונאה
ארנון  |  31.10.18
5.
הם יודעים שהם גונבים כסף, והם מעדיפים לא לירוק לבאר ממנה הם שותים
כלומר לא להסתבך עם רשויות המדינה, אבל לגנוב כסף מחו"ל זה בסדר... מה זה בס"הכ ico זה לגייס מליונים בכסף ווירטואלי(שלאנשים הרבה יותר קל לתת מאשר כסף פיאט) ולעשות עליו דאמפ המוני לפיאט על הגב של המשקיעים... זה פונזי מודרני...
אריה  |  20.02.18
לכל התגובות