אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמר פטרוליום תגייס 2.2 מיליארד שקל כדי לקנות 7.5% מאחזקות נובל אנרג'י בתמר צילום: יח"צ

תמר פטרוליום תגייס 2.2 מיליארד שקל כדי לקנות 7.5% מאחזקות נובל אנרג'י בתמר

העסקה עם תמר פטרוליום תשלים את דילול אחזקותיה של נובל אנרג'י במאגר תמר ל-25%, בהתאם לדרישות שנכפו עליה במסגרת מתווה הגז הממשלתי

20.02.2018, 15:31 | ליאור גוטמן
חברת דירוג האשראי מידרוג קבעה הבוקר (ג') דירוג של A1 עם אופק יציב לסדרת אג"ח חדשה שתונפק על ידי תמר פטרוליום. מדובר בגיוס חוב למימון עסקת נובל אנרג'י, במסגרתה תמר פטרוליום תרכוש 7.5% מאחזקותיה של נובל במאגר תמר, כאשר היקף הגיוס נאמד ב-605 מיליון דולר (כ-2.2 מיליארד שקל).

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, נובל אנרג'י דיווחה בסוף ינואר על סגירת עסקה למכירת חלק מאחזקותיה במאגר תמר בעבור כ-800 מיליון דולר. המכירה היא חלק ממתווה הגז הממשלתי שכפה על נובל לדלל את חלקה מ-36% במקור ל-25% עד לסוף שנת 2021.

מאגר תמר, צילום: יח"צ מאגר תמר | צילום: יח"צ מאגר תמר, צילום: יח"צ

עד היום נובל מכרה רק כ-3.5% לקבוצת מוסדיים בראשות קרן תשתיות ישראל והראל ביטוח, כאשר העסקה הנוכחית עם תמר פטרוליום אמורה למעשה להשלים את המהלך. לפי מידרוג, "כל סכום מעבר ל-560 מיליון דולר יופקד כקרן ייעודית שתשמש את החברה אך ורק לפירעון קרן אגרות החוב (סדרה ב'), לרבות פירעון מוקדם ו/או לרכישה עצמית".

עוד כותבת מידרוג שמאגר תמר צפוי "לשמור על מעמדו המונופוליסטי, כאשר לאחר הפעלתו המסחרית של מאגר לוויתן צפויה להתפתח תחרות מסוימת בין שני המאגרים, אשר תתעצם עם הפעלתם המסחרית של המאגרים כריש ותנין.

"הנחנו כי נובל אנרג'י תשמור על ביצועי הפרויקט, לרבות הפקה סדירה ורציפה של גז טבעי", אומרים במידרוג, ומחדדים ש"מדיניות משרד האנרגיה בקשר עם הפחתת ייצור החשמל באמצעות פחם צפויה להימשך בשנים הקרובות, ולהוביל להמשך גידול בביקוש לגז טבעי במשק". מכך מסיקים בחברת הדירוג שצריכת הגז ממאגר תמר בפרט ובמשק בכלל לא תרד מ-10 מיליארד מ"ק טבעי בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות