אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אינטרנט זהב: הכנסות בזק יירדו - אבל הרווח יעלה" צילום: אוראל כהן

מנכ"ל אינטרנט זהב: הכנסות בזק יירדו - אבל הרווח יעלה"

דורון תורג'מן, שמשמש גם כמנכ"ל בי-קום, מאמין שמצבה של החברה ישתפר כשיהיה בעל שליטה חדש, ושהוא שייתן משקל ראוי לכללי הממשל התאגידי. הוא גם חושב שביטול ההפרדה המבנית בקבוצה יביא לחיסכון בעלויות, שיקזז את הירידה בהכנסות

21.02.2018, 07:44 | יניב רחימי

"בטווח הארוך צפויה ירידה בהכנסות של בזק, אבל לא אתפלא אם הרווח הנקי שלה יהיה גבוה יותר", כך אמר אתמול מנכ"ל אינטרנט זהב ובי קום, דורון תורג'מן, בכנס של חברת קשרי המשקיעים גלברט־כהנא שנערך בבורסה בתל אביב. תורג'מן העריך כי ביטול ההפרדה המבנית בבזק יאפשר שיפור במבנה העלויות של החברה, וחיסכון משמעותי שיקזז את הירידה בהכנסות. ההפרדה המבנית תאפשר לקבוצת בזק להציע חבילות תקשורת שיתחרו בחבילות הטריפל של HOT, סלקום ופרטנר. 

קראו עוד בכלכליסט

רווח חד־פעמי של 400 מיליון שקל ב־2018

ביחס לרווח של בזק ב־2018, תורג'מן ציין כי לפי ההערכות, הרווח הנקי של בזק עשוי להיות נמוך יותר, נוכח התחרות בתחום הטלוויזיה הרב־ערוצית והדיווח על הורדת המחירים של yes. הוא אף ציין כי ב־2018 יירשם רווח חד־פעמי בעקבות מכירת מתחם הנדל"ן סקיה שנמצא ליד מחלף מסובים, תמורת 350–400 מיליון שקל.

שלשום אישרו רוב הבנקים הנושים של יורוקום את הסדר החוב שעתיד להעביר את השליטה בחברה ובבזק משאול אלוביץ' לנתי סיידוף. תורג'מן התייחס גם לכך ואמר כי "הסדר הנושים ביורוקום תקשורת קרוב. ברור שבעל שליטה יתחלף בחודשים הקרובים. כשיגיע בעל שליטה חדש, מצבנו יוטב". הוא טען שהעסקה למכירת השליטה ביורוקום תקשורת לקבוצת סיידוף גמורה כמעט. תורג'מן הוסיף כי הוא מאמין שבעל השליטה החדש ייתן משקל ראוי לנושאי הממשל התאגידי, ושהדירקטורים שיובאו לאישור האסיפה בבזק יהיו ראויים.

תורג'מן אף התייחס למצב הנוכחי בחברות שבניהולו נוכח החקירות של בכירי בזק, בעל השליטה בה ומשפחתו. לדבריו, "אם היינו מדמיינים לפני שנה וחצי תסריט שבמסגרתו מניית בזק תרד מ־8 שקלים ל־5 שקלים, ובמקביל בעל השליטה בחברה ייקלע להסדר חוב, אני מניח שכולכם הייתם מהמרים שהתשואה של סדרת האג"ח אינטרנט זהב ד' תהיה דו־ספרתית. בפועל היא עומדת על 2.9%, בעיקר הודות למכירת מניות שביצענו גם בקומת בי קום וגם באינטרנט זהב בשערים גבוהים מאוד, ולמהלכי מימון מחדש נכונים". תורג'מן התכוון בדבריו להחלפת האג"ח שמועד הפירעון שלהן קרוב, בסדרת אג"ח שהורחבה שהשטיחה את לוח הסילוקין של אינטרנט זהב.

"מאמין שתימצא דרך לרצות את מדרוג ולחלק דיבידנד"

בנוגע למדיניות חלוקת הדיבידנד של בזק, אמר תורג'מן כי "קראתי בעיון את ההתייחסות של חברת הדירוג מדרוג למדיניות הדיבידנדים שקיימת בבזק, ואני בטוח שתימצא הדרך לרצות אותה באופן שבו החוב הפיננסי של בזק יקטן ב־2018, ועדיין תתבצע חלוקת דיבידנד משמעותית לבעלי המניות. אני כמנכ"ל בי קום, שהיא בעלת המניות הגדולה ביותר בבזק, האחרון שרוצה שתתבצע הורדת דירוג בחברה־הבת שלנו (בזק, י"ר) בעקבות חלוקת דיבידנד גדולה מדי".מדרוג פרסמה את הדו"ח המיוחד בנושא לפני כחודש. בדו"ח צוין כי אם בזק לא תשנה את מדיניות חלוקת הדיבידנד שלה, הדבר עלול להביא לפגיעה בדירוג החוב שלה.

מנכ"ל אינטרנט זהב ובי-קום דורון תורג מנכ"ל אינטרנט זהב ובי-קום דורון תורג'מן | צילום: אוראל כהן מנכ"ל אינטרנט זהב ובי-קום דורון תורג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות