אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסני הבטיחה בונוס לעובדים וניצלה אותו כדי לסחוט אותם צילום: בלומברג

דיסני הבטיחה בונוס לעובדים וניצלה אותו כדי לסחוט אותם

ענקית הבידור הבטיחה מענק בעקבות הורדת מס החברות. העובדים גילו כי הוא מותנה בחתימה על חוזה עבודה שאותו הם כבר דחו

20.02.2018, 19:33 | שירות כלכליסט

איגודי העובדים בוולט דיסני ריזורטס - חטיבת אתרי הפנאי והנופש של חברת וולט דיסני - הגישו תלונה פדרלית על פגיעה בתנאי ההעסקה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי האיגודים, הנהלת דיסני מסרבת להעניק לעובדים בונוס של 1,000 דולר שהיא הבטיחה להם, ומתנה את שחרור הכסף בחתימה על חוזי עבודה חדשים.

בחודש שעבר הודיעה וולט דיסני כי בעקבות הורדת מס החברות ל־21% היא מתכוונת להעניק ל־125 אלף עובדי החברה בונוס חד־פעמי. כמה וכמה חברות מובילות בארה"ב, כמו וולמארט, אפל ו־AT&T, הודיעו כי יחלקו בונוסים לעובדיהן בעקבות הרפורמה.

תחפושת מיקי מאוס, צילום: בלומברג תחפושת מיקי מאוס | צילום: בלומברג תחפושת מיקי מאוס, צילום: בלומברג

אבל, אתמול הודיע ארגון הגג של איגודי העובדים בענף השירותים, כי דיסני מסרבת להעניק לעובדי פארקי השעשועים באורלנדו את הבונוסים עד שהאיגוד יאשר את חוזי ההעסקה החדשים שהציעה ההנהלה. "אם העובדים המאוגדים לא יקבלו את ההצעה של דיסני עד 31 באוגוסט, האפשרות לקבל בונוס כבר לא תהיה בתוקף", נכתב בהודעת הארגון. "1,000 דולר זה הרבה כסף עבור מי שמשתכר 10 או 15 דולר לשעה", אמר אד צ'יימברס, נשיא הארגון שמייצג יותר מ־35 אלף עובדים בפארקים ובמלונות של דיסני.

איגודי העובדים והנהלת דיסני נתונים במאבק על גובה המשכורות ומנסים להגיע להסכמות מאז הקיץ שעבר. נציגי האיגודים דחו בדצמבר האחרון את הצעת דיסני, שבמסגרתה היו אמורים העובדים לקבל העלאה בגובה של 50 סנט או 3% לשכרם לשעה. אתמול שוב נפגשו נציגי הצדדים, ודיסני שבה והעלתה את ההצעה על שולחן המשא ומתן. דוברת דיסני אנדריאה פינגר תיארה את ההצעה כחלק מ"המחויבות המתמשכת" של החברה כלפי עובדיה.

מנגד, העובדים סבורים כי מגיעה להם העלאה גבוהה יותר בהתחשב בהצלחת החברה. זאת לאחר שחטיבת הפנאי והנופש של דיסני רשמה ברבעון האחרון הכנסות של 5.2 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות