אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסכם עם פילבר: יעיד כי נתניהו ניסה לתמרן אותו על מנת לקדם את האינטרסים של בזק ואלוביץ' צילום: אוראל כהן

ההסכם עם פילבר: יעיד כי נתניהו ניסה לתמרן אותו על מנת לקדם את האינטרסים של בזק ואלוביץ'

כמו כן הסכם עד המדינה שנחתם הלילה עם מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, יכלול חסינות מהעמדתו לדין פלילי. פילבר יחזור בו מטענותיו עד היום לפיהן כל פעולותיו במשרד התקשורת בקשר לבזק היו רק כדי לקדם את מדיניות הממשלה

21.02.2018, 12:00 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

הסכם עד המדינה שנחתם הלילה עם שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת המושעה, יכלול חסינות מהעמדתו לדין פלילי, כך נודע ל"כלכליסט". נגד פילבר יוגש כתב אישום לבית הדין המשמעתי של עובדי המדינה שבמסגרתו הוא יורחק מהשירות הציבורי.

כמו כן פילבר צפוי במהלך הימים הקרובים למסור לחוקרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) ורשות ני"ע "עדויות ניקיון". כאלה שבהן הוא יחזור בו מטענותיו עד היום לפיהן כל פעולותיו במשרד התקשורת בקשר לבזק היו רק כדי לקדם את מדיניות הממשלה. הוא צפוי להצביע על המעורבות הרבה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בהחלטות, ובעיקר על כך שנתניהו ניסה לתמרן אותו לכל אורך הדרך לקדם את האינטרסים העסקיים של בזק ואלוביץ'.

קראו עוד בכלכליסט

הארכת המעצר של שלמה פילבר , צילום: אוראל כהן הארכת המעצר של שלמה פילבר | צילום: אוראל כהן הארכת המעצר של שלמה פילבר , צילום: אוראל כהן

"שמו את מומו במצב בלתי אפשרי", אמר הבוקר ל"כלכליסט" מקורב לפילבר. "מי שבחר אותו לתפקיד, נתניהו, חשב שהוא יתמרן אותו. הופעל עליו לחץ מצדו של נתניהו בתפקידו".

המידע שימסור מנכ"ל משרד התקשורת המושעה במסגרת הסכם עד המדינה שעליו חתם הלילה, יתמקד בצד אחד של משוואת החקירה: הרגולציה המיטיבה של משרד התקשורת עם בזק תחת נתניהו. כיצד ניסה נתניהו לתמרן את משרד התקשורת באמצעות פילבר, לקידום האינטרסים העסקיים של בזק ובעל השליטה בה שאול אלוביץ'. זאת בשעה שנתניהו נמצא בניגוד עניינים לאור הקשרים בין בני הזוג נתניהו לבני הזוג אלוביץ'.

בכל מה שקשור לצד השני של המשוואה שנחקרת בתיק 4000, הסיקור המלטף של משפחת נתניהו באתר וואלה, שהוא התמורה לכאורה של משפחת אלוביץ' למשפחת נתניהו, המעורבות של פילבר לא קיימת. היא נוגעת למקרה נקודתי אחד שבו שימש כשליח.

כבר אתמול (ג') בשעות הערב מסר פילבר עדות מפורטת על מעורבותו של ראש הממשלה במתן הקלות לחברת בזק.

פילבר נחשב לאיש סודו של נתניהו ושימש ראש מטה הבחירות של הליכוד בבחירות האחרונות לכנסת. לאחר הבחירות נתניהו מינה אותו למנכ"ל משרד התקשורת.

פילבר הוא החשוד המרכזי באחת משלוש פרשות בזק שחקרה רשות ני"ע, ונוגעות לקידום האינטרסים של בזק במשרד התקשורת. רשות ני"ע המליצה להעמיד לדין את פילבר על ביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים. לאחרונה הצטרפה גם המשטרה לחקירה, בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, והפרשה הפכה לתיק 4000 - חשד לפיו קידום האינטרסים של בזק במשרד התקשורת היה בתמורה לסיקור מלטף שקיבלו בני משפחת נתניהו, שכיהן בחלק מהתקופה הרלוונטית (2015-2017) כשר התקשורת, מאתר האינטרנט שבשליטת אלוביץ' - וואלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
נשמע די קלוש
נתניהו לא אמר לו, הוא רק ניסה לתמרן. אז מה יש למשטרה? שפילבר הבין מהתנהגותו של נתניהו שהוא רומז לו להיטיב עם בזק באיזשהו אופן? ואם כבר הוכיחו שביבי חבר של אלוביץ, אז לא סביר להניח שהוא ייתן לו סיקור חיובי בלי שום קשר לשוחד? וששרה תתקשר אליו להתעצבן על הסיקור כי זה מה שהיא עושה עם כולם? ואם ביבי ואלוביץ כאלה חברים שאלוביץ בטח גם מצביע לביבי, אז לא הגיוני שאלוביץ ינסה להשפיע על האתר שבבעלותו שישקף את דעותיו? לא שאני מת על זה, אבל לא כולם עושים את זה? זה הרי לא בניגוד לחוק אחרת כל התקשורת היתה בכלא. ואם היתה איזושהי הטבה ספציפית שבזק קיבלה שהיא, נגיד, הטבה חשודה, לא נראה לכם שכבר היינו שומעים על זה?
סנופקין  |  21.02.18
לכל התגובות