אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אובר: המוניות המעופפות שלנו יושקו תוך עשר שנים צילום: The Verge

מנכ"ל אובר: המוניות המעופפות שלנו יושקו תוך עשר שנים

בעוד הצהרות קודמות של אובר הבטיחו השקת שירות שכזה עד 2020, מציג דארה קוסרשאהי מועד ריאלי יותר; זאת, בשל הקשיים הטכנולוגיים והרגולטוריים שבהפעלת כלי טיס אוטונומיים במרחב העירוני

21.02.2018, 11:55 | רפאל קאהאן

מנכ"ל אובר, דארה קוסרשאהי, הצהיר כי תשיק את שירות המוניות המעופפות שהיא מתכננת תוך 5 עד 10 שנים. הצהרתו, שניתנה במהלך כנס משקיעים ביפן, סותרת הודעות קודמות של ענקית שיתוף הנסיעות, לפיהן תתחיל להפעיל את השירות כבר ב-2020 בדאלאס, לוס אנג'לס ודובאי.  

קראו עוד בכלכליסט

לדברי קוסרשאהי, המוניות המעופפות יפעלו ברום טיסה נמוך כדי לא להפריע לטיסות מסחריות. אובר עובדת כבר זמן מה על פיתוח מערכת בקרת כלי טיס אוטונומיים, פרויקט שמבוצע בשיתוף עם נאס"א. המערכת תאפשר לנטר ולכוון את התנועה של המוניות המעופפות כדי להימנע מהתנגשויות ותאונות.

דארה קוסרשאהי, צילום: Expedia דארה קוסרשאהי | צילום: Expedia דארה קוסרשאהי, צילום: Expedia

פיתוח מונית מעופפת הוא אתגר עצום: לצד מגבלות רגולטורית באישור טיסה עצמונית בגובה נמוך מעל שטחים עירוניים, מתקשים המפתחים למצוא פיתרון לתרחישי חירום למיניהם; גובה הטיסה מצמצם את זמן התגובה האפשרי, וכלי טיס חשמליים קטנים אינם אמינים במיוחד.

קוסרשאהי הגיע ליפן בין היתר, במטרה לקדם את השירות הנוכחי של אובר - שירות שהחוק המקומי אוסר על הפעלתו; הרגולטור היפני אוסר על שימוש של כלי רכב פרטיים כמוניות ללא היתרים סדורים, דבר שאובר שואפת לשנות.

לצידה, ישנן חברות היסעים נוספות שרוצות לייצר רווחים מהשוק היפני, בו שיעור השימוש בשירותים מקוונים הוא מהגבוהים בעולם. לצד קוסרשאהי, מנסות גם חברות מקומיות לשנות את החוק; השבוע נודע שסוני תיכנס לשוק אפליקציות ההיסעים, ותפתח מערכת חכמה לייעול הפעלת ציי מוניות.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות