אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל תשקיע כ-5 מיליארד דולר בהרחבת המפעל בקריית גת עד 2020 צילום: הרצל יוסף

אינטל תשקיע כ-5 מיליארד דולר בהרחבת המפעל בקריית גת עד 2020

בתמורה, תקבל ענקית השבבים מענק של בין רבע לחצי מיליארד דולר מהמדינה, לצד הטבות מס משמעותיות. שר הכלכלה כהן: החברה מחזקת את התעסוקה בארץ, שיתוף הפעולה יימשך בעתיד

21.02.2018, 11:40 | אדריאן פילוט

אינטל תשקיע בתעשייה הישראלית כ-5 מיליארד דולר בהרחבת מערך הייצור שלה בקריית גת - כך הודיעו בכירי החברה לשר הכלכלה אלי כהן, בפגישה שהסתיימה לפני שעה קלה.

קראו עוד בכלכליסט

התוכנית תתפרס עד 2020; משרד הכלכלה צפוי לתת לחברה מענק בסך 5% עד 10% (בין רבע לחצי מיליארד דולר) במסגרת חוק עידוד השקעות הון. בנוסף, צפויה אינטל ליהנות מהטבות מס משמעותיות. במפגש דובר על תוכנית ארוך טווח יותר, אחרי 2020, עליו טרם נמסרו פרטים.

מפעל אינטל בקריית גת, צילום: הרצל יוסף מפעל אינטל בקריית גת | צילום: הרצל יוסף מפעל אינטל בקריית גת, צילום: הרצל יוסף

אינטל היא מענקיות ההייטק הבולטות ביותר בסצנה הישראלית; היא פועלת בארץ מאז 1974 ומעסיקה כ-6,900 עובדי פיתוח ויותר מ-3,000 עובדי ייצור.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן אישר את הפרטים ומסר: "בחירתה של אינטל להמשיך ולהשקיע באופן משמעותי בישראל הינה הבעת אמון חשובה במדינה ובכלכלה הישראלית. פעילותה בארץ בתחום המו"פ והייצור המתקדם, תומכת במדיניות משרד הכלכלה, להגדלת היצוא ויצירת משרות איכותיות בכלל, ובפריפריה בפרט. אנו רואים באינטל שותפה לדרך ובחירתה החוזרת להשקיע בישראל מחזקת את הכלכלה והתעסוקה בישראל ואנו צופים ששיתוף פעולה זה יימשך גם בעתיד. יותר מ-320 חברות זרות פועלות בישראל ולהן תרומה משמעותית לצמיחה, לחדשנות, לייצוא ולתעסוקה".

במסגרת חוק עידוד השקעות הון קיבלו בשנה האחרונה 82 מפעלים כתבי אישור להקמה, הרחבה והעתקה של מפעלים בפריפריה, בהשקעה מוכרת של 1.8 מיליארד שקלים. משרד הכלכלה מימן 20% מההשקעה, כ-362 מיליון שקל. לפי נתוני המשרד, המענקים ייצרו 1,263 משרות חדשות. ואולם, לא ידוע מה היקף הטבות המס שקיבלו החברות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
למס' 2 - תראה לי עוד חברות בינ"ל שמוכנות לשים במדינת ישראל 11 מיליארד דולר תוך שנתיים
אתה לוקה באי הבנה של המציאות, אני לא רואה הרבה חברות שעומדות בתור לשפוך סכומיי כסף עצומים במדינה שטובעת בבעיות (ביטחון, שחיתות you name it) כל השקעה בתשתיות מבורכת. ההשקעה הזאת מצטרפת להשקעה של 6 מיליארד דולר שנעשתה לפני שנתיים שלוש וסה"כ 11 מיליארד דולר! ישר כח לאינטל!
קוקו שאנל  |  22.02.18