אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגב: "הציבור יודע שיש כאן מסע ציד"; שמולי: "זו שירת הברבור" צילום: אלכס קולומויסקי

רגב: "הציבור יודע שיש כאן מסע ציד"; שמולי: "זו שירת הברבור"

רוב חברי הקואליציה לא הגיבו להתפתחויות בתיק 4000. נתניהו בישיבת הממשלה: "עסקים כרגיל". כחלון: "נכון לעכשיו, נשאר בממשלה. עמדתי לא השתנתה"

21.02.2018, 16:26 | אדריאן פילוט

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירועים הדרמטיים שהתרחשו ביממה האחרונה ובישיבת הקבינט כשאמר "אתם רואים - עסקים כרגיל. אמשיך לעבוד למען המדינה".

קראו עוד בכלכליסט

התגובה של נתניהו מגיעה על רקע האירועים הדרמטיים אתמול ובהם גם חתימתו של שלמה פילבר על הסכם עד מדינה בתיק 4000 וחשיפת ה"דיל" שהוצע לכאורה להילה גרסטל להתמנות ליועצת המשפטי לממשלה תמורת סגירת תיק המעונות בה מעורבת שרה נתניהו, רעייתו של ראש הממשלה.

בנימין נתניהו ומשה כחלון , איי אף פי בנימין נתניהו ומשה כחלון | איי אף פי בנימין נתניהו ומשה כחלון , איי אף פי

גם שר האוצר, משה כחלון, האיש החשוב ביותר מבחינת נתניהו לשמירת הקואליציה התייחס בעקיפין להתרחשויות האחרונות והודיע כי בכוונתו להישאר בממשלה. "לפי שעה אני לא משנה את עמדתי ונשאר בקואליציה", אמר.

רוב חברי הקואליציה לרבות שרי הבית היהודי, ש''ס וישראל ביתנו טרם הגיבו להתרחשויות האחרונות, אך חלקם היו מנותקים בגלל ישיבת הקבינט שהתקיימה עד כה. 

   

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה אחה"צ במליאת הכנסת: "אני חייבת לעדכן אתכם, רק עכשיו פורסם תיק 7000 , חשדות חמורים נגד הגננת שושנה, גננת שנתנה לנתניהו לכאורה עוגייה נוספת במסיבת הסיום של הגן..., ברגעים אלה חוקרים האם בשל כך, היא נשארה הגננת עד היום. מחר מן הסתם, יפורסם תצלום גדול של נתניהו והעוגייה בעמוד הראשון של העיתונים.

"כי זאת השיטה, זאת השיטה שלכם - כל רבע שמועה , כל חצי הדלפה, הופכת מיד לכותרת ראשית ולכתב אישום ציבורי.

"גם אתם יודעים שנתניהו לא מעורב בפרשת בזק ובפרשת השופטת גרסטל, כמו בפרשת הצוללות ובכל זאת - אתם שמים תמונה שלו בגדול, מייצרים מניפולציה על הציבור.

מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי מירי רגב | צילום: אלכס קולומויסקי מירי רגב, צילום: אלכס קולומויסקי

"אבל יש לכם בעיה אחת קטנה, הציבור לא קונה את זה.

"כמו שראינו בסקר הבוקר - 34 מנדטים לא קונים את זה – וזה צריך ללמד אתכם שהציבור לא טיפש, כי הציבור מבין שיש כאן מסע צייד מתוכנן ומתוקשר, הציבור רואה את ההשפלה שאתם משפילים את ראש ממשלת ישראל.

"הציבור גם יודע שאתם עושים זאת במשך 22 שנים וההר הוליד עכבר – ומכל האלף כותרות, לא יצא עד היום אפילו כתב אישום אחד. והציבור יודע עוד משהו – הוא יודע מי מנהל את הביטחון את הכלכלה ואת מדיניות החוץ שלנו. ולכן הוא נותן אמון גדול בראש הממשלה ובליכוד.

"חברים, אנחנו ברוך ה' אנחנו חיים בדמוקרטיה, ובדמוקרטיה יש זכות בסיסית להליך הוגן. כבר מזמן הבנו שאתם והתקשורת לא מכירים את הזכות הבסיסית הזו, אצלכם כל האמצעים כשרים למטרה אחת - הפלת נתניהו. לא דאגה למדינה, לא מחויבות לחוק ולמנהל תקין, לא אהבת ישראל, - רק דבר אחד מניע אתכם – שנאת נתניהו.

"אבל בדמוקרטיה חבריי חברי הכנסת - הכותרות עושות רעש אבל הן לא חלק מתהליך קבלת ההחלטות, המשטרה חייבת לעשות את עבודתה, אבל ההכרעה כמו בכל תיק אחר, מסורה אך ורק לבית המשפט. אז אני ממליצה לכם להפסיק להשלות את החייטים – לא לתפור חליפות מהר מידי, יש לכם עוד הרבה זמן להיות באופוזיציה".

ח"כ איציק שמולי אמר בתגובה לדברי רגב: "שירת הברבור של רגב עלובה ומעוררת רחמים. דווקא בימי אזכרתו של רה"מ בגין זו לא שעתם היפה של שרי הליכוד ששתיקתם מעניקה הכשר והגנה לשחיתות הרקובה והעמוקה שלה אנו עדים כעת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות