אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מוביט גייסה 50 מיליון דולר מאינטל, תשתף פעולה עם מובילאיי

מוביט גייסה 50 מיליון דולר מאינטל, תשתף פעולה עם מובילאיי

אפליקציית הניווט בתחבורה ציבורית מייצרת יותר ממיליארד פריטי מידע על תנועה בכל יום ופעילה ב-80 מדינות; בסבב הגיוס, אותו הובילה ענקית השבבים, השתתפו כל משקיעי מוביט הנוכחיים, ביניהם הקרנות סקויה, ג'מיני ו-BMW iVentures

21.02.2018, 14:31 | הגר רבט

חברת מוביט (Moovit), מפתחת אפליקציית הניווט בתחבורה הציבורית, הודיעה היום (ד') על השלמת סבב גיוס רביעי בהיקף של 50 מיליון דולר אותו הובילה אינטל קפיטל, זרוע ההשקעות של ענקית השבבים.

קראו עוד בכלכליסט

בסבב, שמביא את סך הגיוסים של מוביט עד היום ל-133 מיליון דולר, לקחו חלק כל המשקיעים הקיימים, ביניהם הקרנות סקויה, סאונד ונצ'רס, BRM, ג'מיני, וייזרה BMW iVentures, וינטג' והנאקו. בעקבות המהלך יצטרף לדירקטוריון מוביט פרופ' אמנון שעשוע ממובילאיי, לתפקיד של משקיף.

ניר ארז, מנכ"ל החברה, צילום: מוביט ניר ארז, מנכ"ל החברה | צילום: מוביט ניר ארז, מנכ"ל החברה, צילום: מוביט

"ההשקעה מעידה על כך שאינטל מעוניינת לקחת חלק בעולם המוביליטי, אבל היא גם שחקן גדול בתחום המידע", אמר ל"כלכליסט" ניר ארז, מנכ"ל מוביט. "מדובר על השלמה של מידע שמגיע מכלי רכב בעזרת מידע על ביקוש ותנועה של אנשים בתוך העיר. השילוב הזה יוצר תמונה מלאה מאיפה לאיפה אנשים רוצים לנוע ומתי". לשאלה האם הגיוס מעיד על שיתוף פעולה עתידי בין החברות בתחום הרכב האוטונומי ענה ארז: "אנחנו בהחלט בוחנים כיום כמה אפשרויות עתידיות שקשורות לכך".

לפי נתוני החברה, האפליקציה החינמית של מוביט מספקת כיום מידע תחבורתי ליותר מ-120 מיליון משתמשים ביותר מ-2,000 ערים ב-80 מדינות ברחבי העולם. לחברה המאגר הגדול ביותר בעולם של נתוני תחבורה ציבורית והיא מייצרת מדי יום יותר ממיליארד נקודות מידע על תנועה. מאגר עצום זה מהווה בסיס ל-Smart Transit Suite, חבילת כלי ניתוח ואופטימיזציה תחבורתיים, המסייעת לרשויות מקומיות ולמפעילי תחבורה ציבורית, לנהל טוב יותר את רשתות התחבורה שלהן.

אפליקציית מוביט אפליקציית מוביט אפליקציית מוביט

"בשנה האחרונה אנחנו מצליחים לייצר מידע ספציפי רחב מאוד על תנועת המשתמשים בעיר, שכולל אזורים ושעות, לצד צרכי המשתמשים לעומת ההיצע שהערים מציעות ברמה התחבורתית", סיפר ארז. "גילינו שערים עיוורות למצב הזה ובהרבה מאוד מקרים הן לא משפרות את תשתית התחבורה בגלל זה. אנחנו מוכרים היום לערים ולמפעילי תחבורה ציבורית בעולם מידע אנליטי ספציפי, שמאפשר להן לקחת תשתית קיימת ולהתאים אותה לצרכים, לא בהכרח ע"י השקעה כספית. כרגע אנחנו עדיין לא עובדים מול גורמים בישראל, אבל יש התעניינות גדולה מאוד".

ארז מסר בעקבות הגיוס כי "מוביט צפויה לעבור את רף מיליארד המשתמשים עד 2021 ולהרחיב משמעותית את מספר הערים המשתמשות בכלי הניתוח והאופטימיזציה התחבורתיים של החברה, כדי לשפר את הניידות העירונית בתחומן. אנו נרגשים במיוחד לקראת שיתוף הפעולה עם מובילאיי. בין החברות קיימת סינרגיה ברורה בתקופה מרגשת, בה מתעצבת דמותה של התחבורה העירונית העתידית".

"עם השקעות משמעותיות בתחום הנהיגה האוטונומית, פלטפורמות ניהול תחבורה ותשתיות חכמות, אינטל נמצאת בחוד החנית של מהפכת התחבורה העירונית", מסר פרופ' אמנון שעשוע. "אנו עובדים עם כמה מחברות התחבורה החדשניות ביותר, רשויות מקומיות ורשויות תחבורה, על מנת לבנות את היסודות הטכנולוגיים לאותה מהפכה".

"מוביט היא אחת המובילות בעולם בהיקף המידע על תחבורה עירונית וניתוחו ", המשיך. "השילוב של הטכנולוגיה והמידע של מובילאיי ומוביט יהיה משמעותי במוכנות ערים לכלי רכב אוטונומיים".

מוביט הוקמה ב-2012 והיא מעסיקה כיום כ-100 עובדים, רובם הגדול בישראל. בעקבות ההשקעה היא צפויה לגייס מספר משמעותי של עובדים חדשים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות