אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: יחידה 8200 סיכלה פיגוע במטוס נוסעים צילום: שאטרסטוק

הותר לפרסום: יחידה 8200 סיכלה פיגוע במטוס נוסעים

היחידה סיפקה מודיעין בלעדי שיורט מארגון המדינה האיסלמית, ואיפשר למנוע פיגוע מסוכן באוסטרליה בסוף השנה שעברה. אנשי 8200 סיכלו בעבר פיגועים רבים, ומתמודדים עם ניסיונות תקיפה מקוונים מצד איראן, חיזבאללה וחמאס

21.02.2018, 17:00 | רפאל קאהאן
יחידה 8200 סיפקה מידע מודיעיני בלעדי שהביא לסיכול פיגוע אווירי של ארגון המדינה האיסלמית (דאע''ש) בסוף 2017 באוסטרליה. שיתוף פעולה עם קהיליית המודיעין הישראלית איפשר את העברת המידע לרשויות הביטחון המקומיות והביא למעצר הגורמים, אשר היו בשלבים מתקדמים מאוד לקראת הוצאת הפיגוע לפועל. הפעולה המחישה את היותה של יחידה 8200 שחקן במאבק המודיעיני נגד דאע''ש.

קראו עוד בכלכליסט

8200 פועלת במישורים שונים בתחום הסייבר; היחידה, שמונה כיום אלפי חיילים בסדיר ובקבע, עוסקת בין היתר בפעילות סייבר התקפית מעבר לשטחי מדינת ישראל. בנוסף, היא מסייעת לאגף התקשוב בתחומי אבטחת המידע. למדינת ישראל כלים רבי עוצמה בתחום הסייבר, הודות להשקעות גדולות במערכת הביטחון שנועדו לאפשר תקיפה של האויב בכל שלב.

מערך אנטנות צבאי, צילום: שאטרסטוק מערך אנטנות צבאי | צילום: שאטרסטוק מערך אנטנות צבאי, צילום: שאטרסטוק

ההסלמה בזירה הצפונית והפעילות מול גורמים כגון איראן והחיזבאללה היא אחד האתגרים הגדולים כיום, כשלצידה הפעילות מול החמאס בזירה הפלסטינית. 8200 לוקחים את היריבים הללו ברצינות, לאור ההתפתחות של חמאס וחיזבאללה בתחום הסייבר, בעיקר בהשפעת איראן – שגם לה יכולות סייבר מתוחכמות. בין היתר, תוקפת איראן מתקני נפט במפרץ הפרסי ומנסה לחדור למערכות של מדינות מערביות רבות, ביניהן ישראל.

אנשי 8200, בשיתוף חטיבת ההגנה של אגף התקשוב, סיכלו לא פעם ניסיונות תקיפת סייבר מצד איראן כנגד גופים וארגונים פרטיים וציבוריים בישראל. לפי המידע שהותר לפרסום, הסיכול התאפשר בזכות מעקב הדוק אחר פעולות המערך האיראני וזיהוי מוקדם של ניסיונות התקיפה בישראל. בנוסף, מנהלת יחידה 8200 פעילות אקטיבית לאיתור, ניטור ומענה לאיומים מקוונים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות