אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בחירת השופטים לעליון: סיכויי גרוסקופף גוברים על אלה של שוחט צילום: אתר בתי המשפט

בחירת השופטים לעליון: סיכויי גרוסקופף גוברים על אלה של שוחט

שניים מנציגי בית המשפט העליון בוועדה, השופטים חנן מלצר ויורם דנציגר הביעו תמיכה נמרצת בגרוסקופף. מקומו של פרופ' אלכס שטיין, מועמדה של שרת המשפטים איילת שקד, נראה מובטח

21.02.2018, 17:30 | משה גורלי

הוועדה לבחירת שופטים אמורה לבחור מחר (ה') שני שופטים לבית המשפט העליון. מקומו של פרופ' אלכס שטיין, מועמדה של שרת המשפטים איילת שקד, נראה מובטח. במיוחד, כאשר לעדיפות השנייה שלה, השופט רם וינוגרד, מתנגדים בעליון בשלב זה.

השופט השני שימונה ייבחר מבין שני מועמדים – שאול שוחט ועופר גרוסקופף. עד אתמול נראה שסיכוייו של שוחט עדיפים. השר משה כחלון תומך בו בגלל מוצאו המזרחי. חברי הוועדה, חברי הכנסת נורית קורן ורוברט אילטוב, תומכים בו בגלל הגיל. השניים מציעים חוק להגבלת הכהונה בעליון ל-15 שנה, ומבחינה זו שוחט שנותרו לו 10 שנות שיפוט תואם אופק כהונה זה יותר מגרוסקופף שהוא בן 48 וצפויות לו עוד 22 שנים על כס השיפוט. 

מימין, השופטים שאול שוחט ועופר גרוסקופף מימין, השופטים שאול שוחט ועופר גרוסקופף מימין, השופטים שאול שוחט ועופר גרוסקופף

אולם התפתחות של השעות האחרונות מעידה על תזוזה בכיוונו של גרוסקופף. שניים מנציגי בית המשפט העליון בוועדה, השופטים חנן מלצר ויורם דנציגר הביעו תמיכה נמרצת בגרוסקופף. השניים, שוחט וגרוסקופף, הוצעו כמועמדים על ידי הנשיאה אסתר חיות, ולכן שניהם נהנים מתמיכתה. גרוסקופף קצת יותר.

אם כחלון, קורן ואילטוב יתעקשו על שוחט הוא יגבר על גרוסקופף במרוץ לשבעת הקולות הדרושים מתוך תשעת חברי הוועדה.

השרה איילת שקד תסכים להכיל את שניהם. גרוסקופף אמנם אקטיביסט (כלכלי) מדי לטעמה, אבל בהינתן העובדה שהוא תלמידו של המנטור שלה שר המשפטים לשעבר פרופ' דניאל פרידמן היא תתמוך בו. אבל, אם התעקשותם של מלצר ודנציגר תזיז את כחלון, גם הח"כים יתיישרו ואז גרוסקופף יגבר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות