אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פעם שנייה: נעצרה בניית פרויקט "השניים" ברמת גן צילום: אוראל כהן

פעם שנייה: נעצרה בניית פרויקט "השניים" ברמת גן

ב־2016 התעכבה בנייתו לשנה בשל קריסת ענבל אור, ובתחילת החודש חברת הביצוע היא שנכנסה להקפאת הליכים

22.02.2018, 08:22 | ענת דניאלי

בנייתו של פרויקט "השניים" ברחוב ארלוזרוב ברמת גן, שהחל את דרכו כקבוצת רכישה של ענבל אור, נעצרה זו הפעם השנייה. הפעם בעקבות הקפאת הליכים זמנית שאליה נקלעה בתחילת החודש חברת הבנייה אגדים, המבצעת את הפרויקט.

ההסכם עם אגדים נחתם לראשונה בנובמבר 2014, והבנייה יצאה לדרך מספר חודשים לאחר מכן. אלא שכבר בתחילת דרכו נעצר הפרויקט בשל הליכי פירוק הנכסים של אור סיטי שבבעלות אור. לאחר שהעבודות הופסקו למשך כשנה, נחתם הסכם תוספת ביוני 2017, והפרויקט חזר לעבודה עד לעצירתו המחודשת לפני מספר שבועות.

על פי דו"ח שהוציאו נאמני אגדים, עו"ד אמיר דולב שותף במשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות׳ ורו"ח חן ברדיצ'ב, הפרויקט מצוי בשלב הקמת מרתף החנייה לאחר סיום עבודות הביסוס. להערכתם, הצפי להשלמת הפרויקט וקבלת טופס 4 הוא 24 חודשים ממועד חזרה לעבודה סדירה. הפרויקט נבנה על מגרש של 1.2 דונם, ויכלול 45 דירות במבנה בן 9 קומות.

פרויקט "השניים" ברמת גן, צילום: אוראל כהן פרויקט "השניים" ברמת גן | צילום: אוראל כהן פרויקט "השניים" ברמת גן, צילום: אוראל כהן

לאור היו זכויות לשתי דירות בפרויקט, אחת מהן דירת פנטהאוז. הזכות לדירות אלה נמכרה על ידי המפרק שמונה לאור סיטי, עו”ד איתן ארז, בכ־2.15 מיליון שקל במרץ 2017.

דוד ישראלי, מנכ"ל אגדים הנדסה ובנייה מסר: "זה פרויקט פשוט ורווחי ואנחנו תחת הליך גמר הסכם התקדמות עם הנציגות של הפרויקט שיעבור לאישור בית המשפט. הרצון שלנו לחזור לעבודה כבר בשבוע הבא. הפרויקט אמור להסתיים לקראת סוף 2019. כרגע מבחינת העיכוב מדובר על חודש. הכוונה היא שנצליח לסיים על פי לוחות הזמנים. אני מודע ללחץ דיירים שחוששים מהליך ארוך ומייגע. אנו מקווים שנסיים במועד ובתקציב".

עו"ד עדי בראונשטיין, ממשרד חיים צדוק ושות', המייצג את קבוצת הרכישה בפרויקט מסר: “הצטערנו לשמוע שחברת אגדים נקלעה להקפאת הליכים. ננסה להגיע להבנות עם הנאמנים כדי לחדש בצורה מהירה ויעילה את המשך ביצוע הפרויקט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות