אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר עופר קוטלר חשוד בפרשת השוחד - מעצרו הוארך עד שלישי צילום: צביקה טישלר

מנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר עופר קוטלר חשוד בפרשת השוחד - מעצרו הוארך עד שלישי

קוטלר נעצר הבוקר לחקירה בפרשה והובא לבית המשפט להארכת מעצרו ובשבוע הבא יועבר למעצר בית; עורכי דינו: "קוטלר דוחה את החשדות, אין לו קשר לפרשה הנחקרת"

22.02.2018, 16:04 | יניב רחימי

מנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר עופר קוטלר, החשוד בפרשת השוחד בשיכון ובינוי, יישאר במעצר עד יום שלישי ואז ישוחרר למעצב בית בביתו. כך קבע היום בית המשפט, שנענה לבקשה שהוגשה לבית המשפט בהסכמת עורכי דינו של קוטלר. לפי ההחלטה קוטלר יפקיד לצורך השחרור ערבות בנקאית של 500 אלף שקל.

קראו עוד בכלכליסט

קצין המשטרה אמר בדיון כי מדובר בחקירה שחלו בה התפתחויות משמעותייות ואפשר לומר דרמטיות. שיש בהן כדי לבסס את החשדות נגד המעורבים. "שיכון ובינוי שיחדה לפי החשד פקידי ממשל ברחבי העולם לאורך שנים והכל כדי להגדיל את רווחיותה. החברה מעלה בכספים ממוסדות הבנקאיים המסנפים לאו"ם שהוקמו למטרות נעלות. ככל שהחדשות המיוחסים לחברת שיכון ובינוי וקברניטיה יתבררו כנכונים, כי אז יהיה קשה לאמוד את הנזקים שיגרמו למדינת ישראל בגין פרשה זאת", אמר קצין המשטרה.

עורכי הדין של עופר קוטלר, עוה״ד צבי אגמון, גיורא אדרת, טל שפירא ואריאל כפרי מסרו בתגובה כי מרשם דוחה בתוקף את החשד המיוחס לו. "מר קוטלר לא היה נושא משרה בחברות הרלוונטיות, אין לו כל קשר לפרשה הנחקרת ויש להביע צער על שרבוב שמו לפרשה. אנו סמוכים ובטוחים כי לאחר שיבדקו הדברים יתברר כי מר קוטלר חף מכל אשמה ויש לסגור את התיק נגדו", אמרו עורכי הדין.

מדובר בחקירה המתנהלת ביאח"ה שבלהב 433 והפכה גלויה לפני מספר ימים. במרכז החשד הוא כי מנהלים בכירים בעבר ובהווה בחברה הנכדה של שיכון ובינוי BSI הפועלת בקניה נתנו שוחד לעובדי ציבור זרים באפריקה וזאת סביב פרויקטים לסלילת כבישים. במסגרת החשדות הוארך מעצרם של שני מנהלים בעבר של החברה וכן של מהנדס על ידי השופט עמית מיכלס. בדיון שהתקיים בפניו ציין נציג המשטרה רפ"ק עו"ד אריאל פרידמן כי מדובר ב"התנהלות מושחתת ושיטתית". הבוקר עיכבה המשטרה לחקירה 4 חשודים נוספים, וקוטלר ביניהם.

משיכון ובינוי נמסר בתגובה: "החברה משתפת פעולה באופן מלא עם החקירה ומקווה שזו תסתיים בהקדם ובאופן חיובי, שכן לחברה יש אפס סובלנות לכל התנהלות בלתי תקינה. כידוע, החברה הנכדה הזרה היא שפנתה ביוזמתה לרשויות האכיפה באירופה ונקטה בהליכי בדיקה פנימיים כדי לבדוק את עצמה ולברר חלילה האם נפל רבב בהתנהלותה".

עופר קוטלר בהארכת המעצר, צילום: צביקה טישלר עופר קוטלר בהארכת המעצר | צילום: צביקה טישלר עופר קוטלר בהארכת המעצר, צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות