אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתב"ג חוזר לעבודה לאחר שביתת הפתע של העובדים צילום: אוראל כהן

נתב"ג חוזר לעבודה לאחר שביתת הפתע של העובדים

עובדי נמל התעופה חזרו לעבודה לאחר כשעתיים וחצי שבמהלכם שבתו ללא הודעה מוקדמת וגרמו לעיכובים רבים בהמראות. אחד הנוסעים סיפר: "יושבים כבר חצי שעה במטוס. אמרו שנתעכב עוד שעה ורבע". נוסעת: "חם, האנשים עצבנים. יש הרבה ילדים קטנים. לא נעים בכלל". רשות שדות התעופה פנתה לבית הדין לעבודה

22.02.2018, 18:26 | ynet

עובדי רשות שדות התעופה בנמל התעופה בן גוריון שבו הערב (יום ה') לעבודה סדירה לאחר ששיבשו במשך כשעתיים וחצי את העבודה בשדה וגרמו לעיכובים רבים בהמראות. העובדים פתחו אחר הצהריים בעיצומים ללא הודעה מוקדמת ושיבשו את העבודה. עיכובים רבים נרשמו בעיקר בהמראות מהשדה.

ועד העובדים הורה למגדל הפיקוח לרווח את ההמראות ולאפשר המראה אחת רק כל עשר דקות דבר שיצר פקק ועיכובים של עד שעה וחצי בהמראות. הנהלת רשות שדות התעופה הודיעה מוקדם יותר שתפנה לבית הדין לעבודה. הסכסוך ברשות שדות התעופה נגרם משום שהוועד דורש מההנהלה לחתום מעכשיו לעכשיו על מסמך שאינו חלק מהסכם העבודה. העיצומים החלו בשעה 16:00 אחר הצוהריים וכעת יש איחורים של כחצי שעה עד שעה וחצי בכ-15 טיסות, רובן ליעדים באירופה. כאמור, הנהלת רשות שדות התעופה בדרכה לבית הדין לעבודה לבקש הוצאת צווי מניעה נגד העיצומים.

אדי, אחד הנוסעים, נמצא כעת בשדה התעופה בטיסה של ישראייר לסופיה שהייתה אמורה להמריא ב-16:30 סיפר באימייל האדום: "התחילה שביתה ואנחנו ממתינים כבר חצי שעה. אחרי שסגרו את הדלתות ועשו תדריך הודיעו שיש שביתה ברשות התעופה והטיסה, נכון לעדכון האחרון, תתעכב בשעה ורבע".

  
עיצומים בנתב"ג (ארכיון), צילום: אוראל כהן עיצומים בנתב"ג (ארכיון) | צילום: אוראל כהן עיצומים בנתב"ג (ארכיון), צילום: אוראל כהן

נוסע נוסף סיפר: "לפי מה שהודיע הקפטן, כרגע ממתינים לתום העיצומים, תקועים במטוס". אחד הנוסעים סיפר שהוא כבר יושב במטוס: "סגרו את הדלתות ועשו תדריך בטיחות. אמרו שרשות שדות התעופה התחילה בשביתה והודיעו שיש עיכוב של שעה וחצי". אורי עמרן, פרשן של ענף הבדמינגטון: "אני נוסע לבודפשט כדי לסקר את אליפות העולם שמתחילה הערב. בגלל העיכובים אפספס את היום הראשון של התחרות. אנחנו במטוס כבר שעה וחצי, לא עושה רושם שמתחיל להזדרז. רוצים להגיע לאליפות במניגטון, אני חובב הזאנ'ר והיה לי מאוד חשוב להגיע לאליפות הזו וחיכיתי המון זמן, כרוך גם הפסד כספי. אנשים עצבניים, כולם מבקשים לרדת וכמה ביקשו לעזוב את הטיסה.

קרן מור מרמת השרון סיפרה: "בעלי ואני אמורים לטוס לאמסטרדם עם אל-על, ממתינים כבר שעה וחצי במטוס. חם, האנשים עצבנים. יש הרבה ילדים קטנים. לא נעים בכלל. מדי פעם אחת הדיילות עוברת עם כוס מים. הקברניט הודיע שרק עוד 20 דקות נקבל אישור לטיסה. חבל שמתחילים כך חופשה שכל כך חיכינו לה". דוד מאור מחכה לטיסה לברלין: "אנחנו משעה 16:30 במטוס. עכשיו הודיעו שנצא רק בעוד שעה וחצי". 

יונתן, אמן טראנס המוכר בשם הבמה שלו Pettra, התכונן כמה שבועות להופעתו בפסטיבל "אום שיבה" בסאן פאולו בברזיל מול קהל של כ-10,000 אנשים. ההופעה תתקיים ביום הולדתו ואת הבוזוקי שבו הוא מנגן שלח יונתן במשלוח מיוחד והוא למעשה כבר הגיע לברזיל. טיסת לופטהנזה עליה יונתן נמצא משמשת כטיסת המשך (קונקשן) עד פרנקפורט ויונתן לא בטוח אם יספיק לטיסה הבאה שלו כדי להגיע לפסטיבל בזמן.

"ממגדל הפיקוח לא עונים לטייס שלנו", אומר יונתן. "בהתחלה אמרו לנו שיתעכבו ב-40 דקות. יש על הטיסה די הרבה זרים, זוג מבוגרים מסרי לנקה יושב לידי ואני מתרגם להם את המצב פה כי הם לא מבינים מה קורה כאן, אנחנו כרגע כבר לא יכולים אפילו לרדת מהמטוס, מגישים לנו בינתיים שתייה. הרבה אנשים עומדים ורובם מודאגים כי לרובם יש קונקשן. גם לא ברור מה קורה כי מי יפצה אותנו על זה? בינתיים לא נתנו לנו הערכה. ממגדל הפיקוח לא עונים למטוס בכלל ולא ברור מה קורה".

יניב נמצא בטיסת אל על מישראל לאמסטרדם שהייתה אמורה להמריא בשעה 16:10. "הקברניט הודיע שיש עיכוב בהמראה בשל שיבושים לא ברורים. לפני רבע שעה קיבלנו הודעה שיש אישור להמריא תוך 20 דקות, אז אנחנו מחכים. אין עדיין עצבים בקרב הנוסעים, אבל יש כאלה שיש להם טיסות קונקשן והם מתחילים להיות בלחץ". נוסעים נוספים סיפרו: "יש איחור של שעה בהמראה לפרנקפורט ונאמר לנו שאולי בעוד שעה נמריא. יש לנו קונקשן לבואנוס איירס והיו לנו שעתיים ורבע בין הנחיתה להמראה. זה טיול שחסכנו ותכננו הרבה זמן".

שבי טולדנו נמצא על המטוס אל-על לבריסל שהיה אמור לצאת בשעה 16:55. "כל הנוסעים במטוס עברו כבר את תדריך היציאה והבטיחות. אני יושב ביציאת החירום, הדיילים לא יודעים מה קורה, הם מתודרכים על המצב מאיתנו. הקברניט הודיע שמגדל הפיקוח מעכב אותנו, ללא זמן משוער או ידיעה מה קורה".

23 מיליון נוסעים צפויים ב-2018

 

ביום חמישי לפני שבוע נחנכה הזרוע הרביעית בנתב"ג שכוללת את הרחבת השטח האווירי, כחלק מהתמודדות עם העלייה הדרמטית במספר הנוסעים שהחלה עם יישום מדיניות "השמיים הפתוחים". שער היציאה החדש נקרא על שם חיים קורפו, שר התחבורה לשעבר שכיהן בעבר כיו"ר דירקטוריון רשות שדות התעופה.

בהרחבת הטרמינל, המתפרס על שטח של 17 אלף מטר מרובע, הושקעו כ-700 מיליון שקלים. הפרויקט כלל תוספת של חנויות דיוטי פרי, אולם VIP, רחבות חנייה חדשות למטוסים, גשרי אוויר כפולים מזכוכית בשערי יציאת המטוסים, מערכות טכנולוגיות חדישות לנחיתת מטוסים ועוד.

הזרוע הרביעית החדשה תאפשר - יחד עם הזרועות הנוספות - הוצאה בו זמנית של 32 מטוסים בטיסות בינלאומיות, והיא נועדה להתמודד עם הגידול הדרמטי במספר היוצאים והנכנסים בנמל התעופה בן גוריון שהתנועה בו ב-2018 צפויה להגיע ל-23 מיליון נוסעים, גידול של כ-20% לעומת שנת 2017. בשנה הבאה צפוי נתב"ג לעבור לקטגוריית שדות התעופה הגדולים בעולם. על פי התחזית, צפוי מספר הנוסעים בשנת 2019 להגיע ל-25 מיליון נוסעים בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות