אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התרסקות הציפורים: מה עובר על חלוצת משחקי הסלולר רוביו

התרסקות הציפורים: מה עובר על חלוצת משחקי הסלולר רוביו

החברה הפינית העומדת מאחורי זיכיון המשחק "אנגרי בירדס" צוללת ב-50% בניו יורק. הסיבה - מאמצים לשמור על משתמשי המשחק הנוכחיים ולהוסיף משתמשים חדשים

22.02.2018, 17:36 | שירות כלכליסט

מניות רוביו אנטרטיינמנט מתרסקות היום בשיעור של כמעט 50% במסחר בניו יורק לאחר שהחברה הפינית העומדת מאחורי זיכיון משחקי הסלולרי "אנגרי בירדס" פספסה את תחזיות המכירות לרבעון הרביעי של 2017, והזהירה כי ההכנסות ב-2018 יהיו זניחות או נמוכות. זאת על רקע מאמציה לשמור על משתמשי המשחק הנוכחיים ולהוסיף משתמשים חדשים.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה בגיוס משתמשים עמדה ברבעון האחרון על 15.9 מיליון יורו, יותר מפי 2 מהסכום שהושקע בשנה שעברה. רוביו דיווחה כי הכנסותיה ברבעון האחרון גדלו ב-17% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד והסתכמו ב-73.7 מיליון יורו, זאת בהשוואה ל-63.2 מיליון יורו בשנה הקודמת. עם זאת, האנליסטים ציפו להכנסות של 79.1 מיליון יורו.

הירידה החדה בשווי המניה מגיעה שלושה חודשים לאחר שדיווחה רוביו על רווחים מאכזבים בסוף נובמבר - הדיווח הביא לירידה של יותר מ-20% במניות באותו היום. החברה הפינית דיווחה על ביצועיה השנתיים בחודש שעבר. רוביו התריעה בעבר שתצטרך להשקיע כספים נוספים בגיוס משתמשים חדשים למשחקיה. עם זאת, הירידה שנרשמה היום בהכנסותיה, וההוצאה המוגדלת שלה על "רכישת משתמשים", הפתיעה את המשקיעים.

רוביו היא שחקנית יחסית קטנה בתעשיית משחקי הוידאו העולמית, אך למרות זאת, היא היתה חלוצה במשחקי הסלולר. רוביו הפכה במהירות לאימפריה סביב הלהיט הראשון שלה "אנגרי בירדס" ומאז המשיכה להיות מובילה בתחומה. בדומה לשחקניות מובילות אחרות, רוביו גילתה שקשה לשמור על הכנסות ורווחים על ידי השקת משחקים חדשים. בדיוק כמו בהוליווד, קשה לחזות להיטים גדולים בגלל הקהל ההפכפך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות