אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עופר גרוסקופף ואלכס שטיין נבחרו לשופטים בביהמ"ש העליון

עופר גרוסקופף ואלכס שטיין נבחרו לשופטים בביהמ"ש העליון

כך החליטה הערב הוועדה לבחירת שופטים; הם יחליפו את יורם דנציגר ואורי שהם; השרה שקד: "השניים נושאים על גבם רקעים תרבותיים ותרמילי חיים ייחודיים ומגוונים"

22.02.2018, 21:10 | שירות כלכליסט

הוועדה לבחירת שופטים בראשות שרת המשפטים איילת שקד בחרה כעת (חמישי) בפרופ' אלכס שטיין ובשופט עופר גרוסקופף, לכהונת שופטי בית המשפט העליון. השניים יחליפו את השופטים יורם דנציגר ואורי שהם הפורשים מכהונתם בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

שטיין, 59, אלוף ברית המועצות בשחמט לנוער ואחד המשפטנים הבכירים בעולם בדיני ראיות, היה המועמד המוביל של שרת המשפטים איילת שקד לבית המשפט העליון. במחקריו, שנערכו בשיתוף פרופ' אריאל פורת מאוניברסיטת תל אביב, פיתח שטיין את דוקטרינת הנזק הראייתי. הוא זכה לכאלף ציטוטים בפסקי דין בישראל. הוא שימש פרופסור מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, שם לימד בין היתר סדר דין אזרחי, סדר דין פלילי ודיני ראיות, ולימד בבית הספר למשפט בניו יורק. כעת הוא מלמד בבית הספר למשפט של ברוקלין. הוא שימש פרופסור אורח גם באוניברסיטאות מובילות אחרות, בהן ייל, קולומביה, טורונטו ואוקספורד.

פרופ' שטיין הרצה במהלך יותר מעשור במכון להשתלמות שופטים בישראל והיה חבר הוועדה לרפורמה בסדר דין פלילי במינוי כמה שרי משפטים. את התמחותו המשפטית ערך אצל המשנה לנשיא בית המשפט העליון השופט מנחם אלון ז"ל ובמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה.

אלכס שטיין ועופר גרוסקופף אלכס שטיין ועופר גרוסקופף אלכס שטיין ועופר גרוסקופף

גרוסקופף, 48, הוא שופט בית המשפט המחוזי מרכז מאז אוקטובר 2009. הוא מונה לתפקידו בידי שר המשפטים לשעבר פרופ’ דניאל פרידמן, בהסכמת נשיאת העליון לשעבר דורית ביניש. גרוסקופף, נחשב מבחינת שקד ל”שמאל כלכלי”, לאחר שרשם כמה תקדימים אנטי־תאגידיים - בייצוגית חברות הביטוח ובנגזרת דסק”ש-מעריב, והכיר בעילת התמחור המופרז כניצול לרעה של כוח מונופולי.

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, אמרה: "הוועדה לבחירת שופטים בחרה היום 27 שופטים לכל שדרות מערכת המשפט וכן נבחרו לבית המשפט העליון שניים מן המעולים שבמועמדים, בעלי מוניטין מקצועי משובח ומרשים. האחד שופט מצוין ואיש אקדמיה בעברו והשני איש אקדמיה ותיק ומוערך בארץ ובעולם. אין לי ספק כי שניהם כאחד יתרמו תרומה משמעותית לבית המשפט העליון בישראל ויעשירו את פסיקתו בידע ובעומק משפטי. בשם כל שופטי ישראל אני מבקשת לברך את המועמדים שנבחרו היום לכל הערכאות ולאחל להם הצלחה רבה בתפקידם."

שרת המשפטים, איילת שקד: "זהו יום חג לעולם המשפט הישראלי. נבחרו מועמדים מצטיינים, הנושאים על גבם רקעים תרבותיים ותרמילי חיים ייחודיים ומגוונים. בכניסתי לתפקיד שרת המשפטים, אחד היעדים המרכזיים שהצבתי היה גיוון של בית המשפט העליון. אין לי ספק שתרומתם לבית המשפט העליון תותיר את חותמה בדפי ההיסטוריה של עולם המשפט הישראלי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות