אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מנדלבליט, הימנע מלקבל החלטות בתיק 4000" צילום: מוטי קמחי

תיק 4000

"מנדלבליט, הימנע מלקבל החלטות בתיק 4000"

כך דורש עו"ד שחר בן מאיר, מי שעתר בעבר לבג"צ בדרישה לחקור את נתניהו בפרשת בזק. לטענתו, מנדלבליט מנוע לקבל החלטות בעניינו של נתניהו, לאחר שערך לו את הסדר ניגוד העניינים שבמסגרתו דיווח על קשריו עם אלוביץ'

23.02.2018, 18:36 | אביב גוטר ותומר גנון

עו"ד שחר בן מאיר, מי שעתר בעבר לבג"ץ בדרישה לחקור את נתניהו על מרמה והפרת אמונים בפרשת בזק, דורש מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להימנע מקבלת החלטות בתיק 4000. 

קראו עוד בכלכליסט

לטענת עו"ד בן מאיר, גורמי האכיפה צפויים לדרוש ממנדלבליט למסור עדות בפרשה בעקבות הסדר ניגוד העניינים שערך לראש הממשלה בנימין נתניהו ביוני 2016. במסגרת זאת, דיווח נתניהו על קשריו עם בעל השליטה בבזק ואחד החשודים המרכזיים בפרשה שאול אלוביץ'.

בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', בעת הארכת מעצרו אתמול | צילום: איי אף פי בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ

כזכור, באוקטובר 2015, כשנה לאחר שנטל על עצמו את תיק התקשורת, פרסם היועץ המשפטי לממשלה לשעבר יהודה ויינשטיין את הסדר ניגוד העניינים של נתניהו, שבו לא דווח על על קשרי הידידות עם אלוביץ. בהסדר החדש דיווח נתניהו על קשרי ידידות עם אלוביץ, אולם ציין כי אלה אינם מהווים ידידות קרובה. למרות זאת, הודיע נתניהו כי מטעמי נראות ציבורית יימנע מעיסוק בכל עניין הנוגע לאלוביץ או לאחת החברות שבשליטתו.

״אתה עסקת במעין חקירה של ראש הממשלה בסוגיית קשריו״, כותב בן מאיר למנדלבליט. ״מכאן עולה כי אתה ניהלת, ככל הנראה, מעין משא ומתן עם ראש הממשלה, ישירות או באמצעות אחד משלל באי כוחו, בסוגיה זו, וקיבלת לבסוף את הסכמתו של ראש הממשלה שלא לעסוק בנושאי בזק.

כידוע לך, היה וראש הממשלה יהיה חשוד בפרשת 4000 - הן בעבירת מירמה והפרת אמונים והן בעבירה של שוחד - אחת מהסוגיות החשובות היא המודעות של ראש הממשלה ביחס למעשים נשוא שתי העבירות הללו, כחלק מהיסוד הנפשי של בעבירה. במצב האמור ברור לחלוטין כי אתה מנוע כלל מלטפל ולקבל כל החלטה בקשר לתיק 4000״, כך נכתב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות