אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המהפכה האוטונומית: "רק 3 יצרניות רכב ישרדו בתחרות החדשה" צילום: בלומברג

המהפכה האוטונומית: "רק 3 יצרניות רכב ישרדו בתחרות החדשה"

שופו לי, יו"ר יצרנית הרכב הסינית ג'ילי, שהאחזקה שלו בדיימלר דגיעה ל-9 מיליארד דולר, צופה שינוי דרמטי בתעשיית הרכב וקורא לאיחוד בין יצרניות הרכב הקיימות

24.02.2018, 12:47 | שירות כלכליסט
שופו לי, יו"ר יצרנית הרכב הסינית ג'ילי, צבר נתח של 9.69% בחברת דיימלר, הבעלים של מרסדס-בנץ. כך עולה ממסמכים רשמיים שהגישה החברה אתמול (שישי). המהלך האגרסיבי נועד לאפשר שותפות עיסקית בין שתי החברות - גי'לי ודיימלר. עך כך דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

שווי נתח האחזקה של לי מסתכם ב-9 מיליארד דולר. המניע לרכישות הוא השינוי הדרמטי שצופה לי בתעשיית הרכב. המטרה האסטרטגית שלו היא ליצור ברית עם דיימלר, המפתחת רכבים חשמליים ואוטונומיים, כמענה למתחרות האמריקאיות טסלה, גוגל ואובר המפתחות גם הן רכבים אוטונומיים.

מקור יודע דבר אמר לרויטרס כי "לי חושב שלא יותר משלוש יצרניות רכב הקיימות כיום ישרדו בתחרות החדשה הזאת". "הוא סבור כי היצרניות הקיימות צריכות להתאחד ולהשקיע בעתיד כדי להבטיח שהן יהיו בין החברות הבודדות שישרדו", הוסיף.

מפעל של מרצדס בנץ, צילום: בלומברג מפעל של מרצדס בנץ | צילום: בלומברג מפעל של מרצדס בנץ, צילום: בלומברג

ג'ילי היא כעת אחת ממחזיקת המניות הגדולה ביותר בדיימלר. לא ברור כיצד צבר לי את נתח המניות שבבעלותו מבלי להתריע בפני הרגולטור בגרמניה על כך שאחזקותיו עלו על 3% ואף על 5%.

ג'ילי מחזיקה כיום ב-LEVC, יצרנית המוניות השחורות של לונדון. כמו כן, בחטיבת הרכבים של וולבו, נתח של 3.3 מיליארד דולר בחטיבת המשאיות של וולבו, כ-50% ממניות יצרנית הרכב המלזית פרוטון, ובסטארט-אפ המכוניות המעופפות טראפיוג'יה.

למרסדס-בנץ כבר יש ברית תעשייתית לפיתוח מכוניות ומשאיות עם רנו-ניסאן. רנו ניסאן, המחזיקה ב-3.1% ממניות דיימלר, הודיעה על כוונתה לייצר מכוניות חשמליות, במיזם משותף עם יצרנית הרכב הסינית BAIC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות