אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המוסדיים מפעילים זכותם לזימון אסיפת בעלי מניות בבזק צילום: עמית שאבי

המוסדיים מפעילים זכותם לזימון אסיפת בעלי מניות בבזק

באמצעות חברת אנטרופי דורשים שורה של גופים מוסדיים שחברו יחדו ומחזיקים מעל 5% ממניות החברה למנות שלושה דירקטורים חיצוניים בבזק

25.02.2018, 11:45 | רחלי בינדמן

הגופים המוסדיים סוף סוף עוברים מדיבורים למעשים. הבוקר (א') שלחה חברת הייעוץ אנטרופי מכתב לדירקטוריון בזק הדורש לכנס אסיפת בעלי מניות מיידית לצורך מינוי שלושה דירקטורים חיצוניים חדשים לדירקטוריון.

קראו עוד בכלכליסט

הגופים המוסדיים החתומים על המכתב של אנטרופי הם מיטב דש, קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים, כלל ביטוח ומנורה מבטחים המחזיקים יחד מעל 5% ממניות החברה. חוק החברות מאפשר לבעלי מניות המחזיקים יחד מעל 5% ממניות החברה לדרוש כינוס אסיפת בעלי מניות והגופים המוסדיים הללו החליטו שהם מסרבים להמתין לאסיפה השנתית כפי שהציע להם יו"ר בזק דוד גרנות ודורשים את קיומה המיידי.

זימון אסיפה צריך להישלח לבעלי המניות 35 יום מראש. עם זאת, חקיקה מיוחדת לחברת בזק המתפקדת כמונופול מחייבת אישור משרד התקשורת כדי שבעלי מניות שאינם בעלי השליטה יוכלו לכנס אסיפה. ל"כלכליסט" נודע כי אנטרופי ניסחו מכתב בקשה ממשרד התקשורת לכינוס אסיפה כאמור אך לא ברור אם האישור התקבל או שאנטרופי קיבלו אישור של רשות ניירות ערך לזמן אסיפה מבלי אישור כאמור.

כך או כך, אם דרישת המוסדיים תענה וימונו שלושה דירקטורים חיצוניים, עשוי להיווצר רוב בדירקטוריון של בעלי מניות המיעוט על חשבון בעלת השליטה בבזק, בשלב זה יורוקום. עוד לא גובשה בשלב זה רשימת הדח"צים שמבקשים הגופים המוסדיים למנות.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות