אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צפ' קוריאה הופללה בידי רוסיה במתקפת הסייבר על האולימפיאדה צילום: רויטרס

צפ' קוריאה הופללה בידי רוסיה במתקפת הסייבר על האולימפיאדה

לפי מקורות בקהילת המודיעין בארצות הברית, תוקפים מתקדמים גרמו לשיבושים ברשתות בפיונגצ'אנג; לפי הערכות, המתקפה בוצעה כתגובה לסנקציות שהטיל הוועד האולימפי הבינלאומי על רוסיה

25.02.2018, 14:09 | עומר כביר
האקרים שפעלו בשירות צבא רוסיה פרצו למאות מחשבים של רשויות וגורמים רשמיים באולימפיאדת החורף בדרום קוריאה, והסוו את המהלך כך שיראה כאילו בוצע על ידי צפון קוריאה - כך לפי דיווח של הוושינגטון פוסט, שמתבסס על מקורות בקהילת המודיעין בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי המקורות, המתקפה החלה עם הפתיחה הרשמית של המשחקים ב-9 בפברואר. כבר במהלך שידור טקס הפתיחה הורגשו שיבושים בחיבור לאיטרנט בעיר המארחת פיונגצ'אנג, במערכות השידור ובאתר הרשמי של המשחקים. בין השאר, משתתפים רבים לא הצליחו להדפיס כרטיסים וכתוצאה נותרו מקומות פנויים רבים באיצטדיון.

המטרה: לשבש את האולימפיאדה, צילום: רויטרס המטרה: לשבש את האולימפיאדה | צילום: רויטרס המטרה: לשבש את האולימפיאדה, צילום: רויטרס

אנליסטים העריכו שהמתקפות הן נקמה של ממשלת רוסיה על החלטת הוועד האולימפי הבינלאומי לאסור בצורה גורפת על השתתפות ספורטאים מרוסיה לאור שימוש קבוע בסמים ותמיכה של הקרמלין במאמצים להסוואת השימוש. ספורטאים מרוסיה הורשו להשתתף בתחרות על בסיס אינדבידואלי בלבד, אחרי קבלת אישור פרטני, ומבלי להציג את דגל רוסיה או להשמיע את המנון המדינה במקרה של זכייה במדליית זהב.

לפי סוכניות ביון מערביות, הפעילות של ההאקרים הרוסים כללה הפצת נוזקות במהלך המשחקים באמצעות פריצה לראוטרים. גורמים רשמיים בארה"ב הביעו חשש שרוסיה גם תנסה לשבש את טקס הנעילה של המשחקים ביום ראשון. "אנחנו עוקבים אחרי זה מקרוב. זו בעיה קוריאנית. נסייע לקוריאנים אם נתבקש", אמר אחד מהם לוושינגטון פוסט.

גורמים רשמיים בפיונגצ'אנג אישרו לוושינגטון פוסט שהמשחקים סבלו ממתקפות סייבר, אך סירבו לאשר האם רוסיה עומדת מאחורי מתקפות אלו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות