אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איילון החזקות בוחנת הנפקת מניות שידללו החזקות של בעל השליטה לוי רחמני צילום: שאול גולן

איילון החזקות בוחנת הנפקת מניות שידללו החזקות של בעל השליטה לוי רחמני

בחברת הביטוח הבהירו כי "בעל השליטה העיקרי היה ויישאר לוי רחמני". עם זאת, התגובה עשויה לרמז כי רחמני מחפש משקיע מיעוט אסטרטגי שיחבור אליו

25.02.2018, 17:22 | רחלי בינדמן
הבוקר פרסמה חברת הביטוח איילון מצגת לקראת גיוס אפשרי של מניות וחוב. זה אינו אירוע שגרתי בחברה שנשלטת ב-87% על ידי בעל השליטה לוי רחמני עם מיעוט של מניות סחירות שמוחזקות על ידי הציבור.

באיילון שמנוהלת על ידי לוי רחמני מיהרו להבהיר נוכח סימני השאלה סביב דילולו האפשרי של רחמני כי "החברה טרם החליטה, ונאמר במפורש - בוחנת את האפשרויות. כמו כן הוזכרו כל האפשרויות להנפקה ואנו חוזרים ומציינים שלא הוחלט דבר. מכל מקום ובכל מקרה החברה מודיעה כי בעל השליטה העיקרי, היה ויישאר לוי רחמני".

לוי רחמני , צילום: נמרוד גליקמן לוי רחמני | צילום: נמרוד גליקמן לוי רחמני , צילום: נמרוד גליקמן

התגובה עשויה לרמז כי רחמני מחפש משקיע מיעוט אסטרטגי שיחבור אליו וזאת דרך המילים "בעל שליטה עיקרי".

רחמני העמיד ב-2015 הלוואה בגובה של 55 מיליון שקל לחברה לצורך עמידה בדרישות ההון שלה כחברת ביטוח הנדרשת להון עצמי מינימאלי. לא מן הנמנע כי גיוס ההון ישמש לצורך פירעון חלק או כל ההלוואה שהעניק רחמני ורק כשתתקבל החלטה ויתפרסם תשקיף גיוס ניתן יהיה לדעת לפי איזה שווי תתבצע ההנפקה. בנוסף רחמני עשוי להשתתף אף הוא בהנפקה וממילא הוא יכול לרדת להחזקה של קצת מעל 50% ולהיוותר בעל שליטה.

רחמני כבר אינו צעיר ובשלב זה לא סימן יורש לשליטה באיילון והוא עדיין מעורב ודומיננטי. אף על פי כן לפני שנה בעת שיונל שנכנס כמשקיע בחברה ואף מונה ליו"ר בחר להיפרד ממנה ולמכור חזרה לרחמני את חלקו, התגברו הערכות כי רחמני יבקש להחליף את המנכ"ל אריק יוגב אותו גייס כהן באתי אלישקוב. אלא שבאופן מפתיע את מקומו של כהן כיו"ר תפס ישראל דוד ופורסמה הודעה פורמלית שלו כי הוא מביע אמון מלא ביוגב כמנכ"ל. בעקבות זו העריכו בשוק כי הדומיננטיות של רחמני פחתה ולא מן הנמנע כי יפעל למכור את השליטה באיילון.

אלא שכעת כאמור תגובת איילון מבהירה כי רחמני לא אוהב את הרכילות בשוק לפיה גיוס מניות אפשרי משמעו דילול אחזקותיו ולכו יצאה הבהרה שהוא ישאר בעל שליטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות