אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט מקדם את סילוק התביעה הנגזרת נגד לבייב: "עלו תמיהות ותהיות" צילום: אוראל כהן

בית המשפט מקדם את סילוק התביעה הנגזרת נגד לבייב: "עלו תמיהות ותהיות"

השופט יעקב שיינמן ביטל את דיון ההוכחות בתביעה שהגיש רפאל כהן נגד לב לבייב ואפריקה בנוגע לרכישת קרקע באוקראינה בסכום של 22 מיליון דולר. במקום זאת הוא קבע דיון בבקשה לסילוק התביעה

26.02.2018, 08:15 | גולן חזני

התביעה הנגזרת נגד לב לבייב מתקדמת לסילוק. השופט יעקב שיינמן, סגן נשיא בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, ביטל את דיון ההוכחות בתביעה, ובמקומה קבע דיון קדם משפט בבקשת לבייב לסלק את התביעה הנגזרת בסכום של 22 מיליון דולר שהוגשה נגדו ונגד אפריקה ישראל.  

קראו עוד בכלכליסט

התביעה נוגעת לעסקת ז'פרוז'יה באוקראינה, שבה רכשה אפריקה ישראל קרקע ב־22 מיליון דולר. לטענת התובעים, הקרקע נרכשה שנה וחצי קודם ב־1.4 מיליון דולר בלבד, בעוד אפריקה טענה כי העלות האמיתית של הקרקע היתה 12 מיליון דולר. שיינמן קבע בהחלטה כי "מהבקשה עולות תמיהות ותהיות בכמה נושאים המחייבים קבלת תשובות מקיפות מבעלי הדין הרלבנטיים, וזאת בטרם יוכרעו אותן בקשות". השופט הורה לפרקליט התביעה מנחם גלברד להודיע לעדים שזימן להיום לדיון כי זימונם מבוטל, וכי הדיון החלופי ילווה בהקלטה.

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", לבייב טען כי נפל למעשה סחיטה של 22 מיליון דולר. הגורם האמיתי מאחורי התביעה הנגזרת, לטענת לבייב, אינו רפאל כהן, שהגיש אותה, אלא פרקליטו, מנחם גלברד, והיועצים הכלכליים בועז יפעת ואיציק סלובודיאנסקי. בתצהיר שצירף לבייב לבקשה ביום חמישי האחרון הציג סלובודיאנסקי גרסה סותרת לגרסת התביעה, שלפיה הוא ויפעת יזמו עם גלברד את התביעה, ועשו זאת עוד לפני הסדר החוב של אפריקה ישראל ב־2010, בניגוד להודעות קודמות של התובעים בדיון.

אתמול הגיש התובע כהן באמצעות עורכי דינו, גלברד ויאיר ליבוביץ ממשרד ב. לוינבוק ושות', בקשה למניעת שיבוש המשפט על ידי הנתבע (לב לבייב – ג"ח)". בבקשתו כהן טוען כי הבקשה של לבייב היא ניסיון נוסף למנוע בירור של התביעה הנגזרת נגדו ולמנוע את מתן העדויות על ידי העדים שזומנו מטעם התובע ושעדויותיהם היו אמורות להישמע החל מהיום, שבהם מנכ"ל אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי, המנכ"לים לשעבר איזי כהן וארז מלצר ומי שהיה איש אמונו של לבייב, נדב גרינשפון.

לטענת התובע, "הנתבע, איש עתיר כוח וממון, עושה כל שביכולתו כדי לנסות ולמנוע את הבירור לגופן של הטענות החמורות נגדו בתיק זה, בעילות של תרמית והפרת אמונים בחוסר תום לב בקשר לעסקה בז'פרוז'יה. כן, גם הניסיון המקופל בבקשה הנואשת התורנית, שאינו כולל שום הגנה ביחס לעילות המהותיות כנגדו לגופו של עניין, מהווה כולו ניסיון מכוער להטיל רפש באופן אישי בתובע הנגזר ובבא כוחו ולפגוע בשמם הטוב".

לבייב , צילום: אוראל כהן לבייב | צילום: אוראל כהן לבייב , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות