אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיור מוגן על הים: 12 דונם על קו החוף של ראשל"צ נמכרו לחברת כפר אבות

בלעדי לכלכליסט

דיור מוגן על הים: 12 דונם על קו החוף של ראשל"צ נמכרו לחברת כפר אבות

מדובר בעסקת קומבינציה בין החברה שבשליטת יהושוע שפונדר המתמחה בהקמת בתי דיור מוגן לבין שתי חברות שהחזיקו בקרקעות; שפונדר ישלם כ-50 מיליון שקל ויקים בית דיור מוגן עם 300 יח"ד וכן מרכז מסחרי

26.02.2018, 09:57 | דותן לוי

12 דונם על קו החוף של העיר ראשון לציון נמכרו במסגרת עסקת קומבינציה לחברת כפר אבות בים, שבשליטת יהושוע שפונדר, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בקרקע שבבעלות החברות "מדור בכרך" ו"השקעות בכרך", המחזיקות בקרקעות הללו מאז שנות ה-60 של המאה הקודמת ובכל אחת מהן עשרות בעלי מניות (חלקם יורשים).

קראו עוד בכלכליסט

הקרקע ממוקמת כ-200 מקו החוף, סמוך לעיר בת ים וצפונית מערבית לפרויקט שער הים. על פי הערכות, שווי הקרקע עומד על כ-150-180 מיליון שקל, אך העסקה שנחתמה בין בעלי הקרקעות לבין שפונדר היא עסקת קומבינציה במסגרתה יקבלו בעלי הקרקעות 49.5 מיליון שקל במזומן וכן את כל החלק המסחרי המשתרע על 2,250 מ"ר ו-30% מהיח"ד (כ-90 יח"ד) אשר לגביהן נחתם הסכם השכרה לחברת כפר אבות בים למשך תקופה של 25 שנה.

שפונדר, בעל השליטה בכפר אבות בים, מתכנן להקים במקום פרויקט הכולל 300 יח"ד ב-12 קומות, וזאת בדומה לפרויקטים אחרים שרשת הדיור מוגן שבבעלותו מחזיקה: "פרוטיאה בהר" ו"פרוטיאה בכפר"״. לדבריו, בשל הקרבה אל הים הפרויקט יבנה בסטנדרט יוקרתי ויכלול מעבר ל-300 היח"ד גם מחלקות אשפוז, כ-4,000 מ"ר של שטחים ציבוריים וחזית מסחרית שתשתלב עם הטיילת.

פרוטאה בכפר בתל מונד (ארכיון), צילום: יח"צ פרוטאה בכפר בתל מונד (ארכיון) | צילום: יח"צ פרוטאה בכפר בתל מונד (ארכיון), צילום: יח"צ

על פי הערכות, עלות ההקמה לא כולל את עלות הקרקע תעמוד על 450 מיליון שקל. בכוונת החברה להגיש בקרוב בקשה להיתר, והערכה היא כי הבנייה תחל במחצית שנת 2019. את הפרויקט מתכנן משרד כנען שנהב אדריכלים והוא יבוצע באמצעות חברה שבבעלות שפונדר אשר הינו קבלן ביצוע ומשמש כיום כיו"ר ארגון הקבלנים בשרון ובשומרון.

בעלי החברות הם רוכשים אשר התאגדו יחד לרכישת קרקעות בשנות ה-60 וניסו לקדם אותן יחד. התב"ע לפרויקט מאושרת עוד משנות ה-90 אך בשל הפיתוח המועט באזור זה לא היתה בשלות לחתימה על עסקה. המתחם הינו חלק מחטיבת קרקע אשר בעבר החזיקו בה מספר חברות: "מדור בכרך", "השקעות בכרך" וכן חברה נוספת בשם "מרחבי פיתוח". כל חברה קיבלה זכויות בהתאם לטבלאות איזון וחלוקה, כך, חברת מרחבי פיתוח קיבלה חטיבת קרקע גדולה עליה נחתמה בעבר עסקת קומבינציה עם החברות אזורים ואפריקה ישראל מגורים אשר הקימו עליה את פרויקט "שער הים". כאמור, שתי החברות האחרות קיבלו את הקרקע המדוברת ובנוסף קרקעות בבת ים המיועדות למגורים. בקרקעות אלה קיבלו בעלי המניות של כל חברה 150 יח"ד אבל לגבי הקרקעות הללו טרם נחתמה עסקה.

את בעלי הקרקע ייצגו עו"ד שמואל שוב ועו"ד הילה לביא, ממשרד שוב ושות׳ ואת כפר אבות בים ייצגו עוה"ד ליאור לנדאו ודרור שרמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות