אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נפתחה חקירת השופטת ונציג רשות ני"ע. עורך דינו: "התנהלותו היתה עניינית" צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל

נפתחה חקירת השופטת ונציג רשות ני"ע. עורך דינו: "התנהלותו היתה עניינית"

נציגת רשות ניירות ערך אמרה הבוקר בדיון בפרשת בזק כי החלה חקירה משמעתית נגד השופטת רונית פוזננסקי-כץ ונציג הרשות ערן שחם-שביט. הנשיאה אסתר חיות שיגרה מכתב לשופטים ולרשמים בעקבות חשיפת המסרונים. בצמרת המשפטית מקווים שהשופטת תתפטר

26.02.2018, 10:38 | זוהר שחר לוי ו- ynet

נציגת רשות ניירות ערך אמרה הבוקר בדיון הארכת המעצר בפרשת בזק כי החלה חקירה משמעתית של השניים. פוזננסקי-כץ צפויה להיחקר מול נציב התלונות על שופטים בעוד שחם-שביט בנציבות שירות המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

מנציבות שירות המדינה מסרו כי הם מאשרים שנפתחה חקירה בעניינו של שחם-שביט. "איננו מוסרים פרטים על חקירות, יינקטו כל הפעולות הנהוגות בתיקי חקירה", נמסר. עניינה של השופטת פוזננסקי-כץ עבר לטיפולו של השופט ריבלין, הממונה על תלונות השופטים. במשרד המשפטים אמרו כי השופט ריבלין מתחיל בעריכת הבירור. בשלב זה קשה להעריך כמה זמן תימשך הבדיקה.

 

בצמרת המשפטית מקווים שהשופטת תתפטר. בתוך כך, נציגת רשות ניירות ערך אמרה הבוקר בדיון הארכת המעצר בפרשת בזק כי החלה חקירה משמעתית של השניים. פוזננסקי-כץ צפויה להיחקר מול נציב התלונות על שופטים בעוד שחם-שביט בנציבות שירות המדינה.

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, שיגרה הבוקר (ב') מכתב לשופטים ולרשמים ברחבי הארץ וקראה להם "להיזהר בדבריכם ובהתנהלותכם" בעקבות חשיפת המסרונים בין שופטת המעצרים רונית פוזננסקי-כץ לנציג רשות ניירות ערך, עו"ד ערן שחם-שביט, בפרשת בזק. "מערכת בתי המשפט נתונה שלא בטובתה בעין הסערה בשל אירוע שדווח אתמול בתקשורת והנוגע להתנהלותה של שופטת שלום מתל אביב שדנה בהליכי המעצר בפרשה המכונה תיק 4000", כתבה חיות. "הנושא הועבר בפנייה משותפת שלי ושל שרת המשפטים לבירור בפני נציב תלונות הציבור על שופטים והוא התבקש לטפל בפנייה ללא דיחוי ואין לי ספק שכך ייעשה".

רונית פוזננסקי וערן שחם שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל רונית פוזננסקי וערן שחם שביט | צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל רונית פוזננסקי וערן שחם שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל

חיות כתבה עוד כי "זהו מסלול הטיפול שעומד לרשותי ולרשות שרת המשפטים על פי החוק לטיפול בנושא בשלב הנוכחי. לאחר שימוצה הבירור ותתקבל החלטת הנציב ניתן יהיה לבחון מהם הצעדים שבהם יש לנקוט. בבוקר זה, שאינו פשוט לכולנו, אני מבקשת לחזק את ידיכם ולהביע בפניכם את הערכתי הרבה לעבודתכם המאומצת והמסורה".

בסוף המכתב סיכמה נשיאת העליון: "אנו השופטים, השופטות, הרשמים והרשמות ערבים זה לזה בכל מעשינו ועל כן, אנא היו זהירים בדבריכם ובהתנהלותכם ומעל לכל, אל תיפול רוחכם. נמשיך כולנו לעשות את מלאכתנו במקצועיות ובאמונה ונמשיך לעשות כל שניתן על מנת לשמר את אמון הציבור במערכת בתי המשפט שלנו, המונה יותר מ-700 שופטים ורשמים בכירים יישרי-דרך המשקיעים בכל ימות השנה את מלוא מרצם ומשאביהם בביצוע תפקידם".

ערוץ 10 חשף אמש חילופי הודעות בוואטסאפ בין השופטת לנציג הרשות לניירות ערך - לקראת הדיונים בהארכת מעצרם של מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, אור אלוביץ' ועמיקם שורר.

"התנהלותו של עו״ד שחם-שביט מול השופטת היתה עניינית"

עו״ד עודד סבוראי, שמלווה את עו״ד שחם-שביט, מסר הבוקר בתגובה: "עו״ד שחם-שביט החליט אמש, מיוזמתו, לצאת לחופשה עד לסיום הבירור בעניינו בנציבות שרות המדינה. במהלך היום יגיע עו״ד שחם-שביט לנציבות במטרה לקדם את הבירור ולהביא לסיומו המהיר. עו״ד שחם-שביט הוא משפטן מקצועי, הגון וערכי, המבצע את עבודתו במסירות ובנאמנות מלאה. כל התנהלותו מול השופטת פוזננסקי-כ״ץ היתה עניינית ובמסגרת המקובלת והלגיטימית של רשות חוקרת מול שופט מעצרי-ימים, שאינה דומה להתנהלות מול שופטים במשפט עצמו. חשוב לזכור כי את חלקה הראשון של פרשת בזק חקרה רשות ניירות ערך. את חלקה השני של פרשת בזק חוקר צוות חקירה מיוחד (צח״מ) המורכב מחוקרי רשות ני״ע ומחוקרי להב 433.

״בניגוד לרושם השגוי שנוצר החל מהפרסום אמש, עו״ד שחם שביט עדכן את השופטת, שגישתו המתונה ביחס לימי המעצר לחשודים - התואמת את הדברים שהביעה השופטת בדיונים - קנתה לה אחיזה בצח״מ. עוד הוא מסר לשופטת כי הוא שמח לבשר לה שבעוד דקות ספורות היא תקבל הודעה מעמיתיו לצח״מ, חוקרי להב 433, כי החליטו לשחרר שניים מהחשודים.

״באשר לבקשה להארכת המעצר של שני חשודים נוספים, עדכן עו״ד שחם שביט את השופטת, כי עמיתיו צפויים לבקש הארכת מעצר של שלושה ימים, אולם הוא - כנציג רשות ני״ע - סבור שניתן להסתפק ביומיים. אנו מצפים כי הבדיקה תסתיים במהרה ועו״ד שחם שביט ישוב לעבודתו״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות