אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שקד: "המסרונים מראים שהשופטת והחוקר ניסו להקל במעצרים" צילום: אוראל כהן

שקד: "המסרונים מראים שהשופטת והחוקר ניסו להקל במעצרים"

נציב התלונות על שופטים הודיע כי יגיש החלטתו בנושא מחר. שרת המשפטים תקבל הערב דו"ח ביניים בעקבות חקירת השופטת רונית פוזננסקי-כץ ועו"ד ערן שחם-שביט. "הפרשה פגעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט, עם זאת אנחנו לא עורפים ראשים בכיכר העיר", אמרה

26.02.2018, 14:58 | שחר אילן וענת רואה

שרת המשפטים איילת שקד אומרת שתקבל כבר הערב דו"ח ראשון על פרשת מסרוני הווטסאפ בנושא הארכות המעצר בתיק 4000. זאת, לאחר שהשופטת רונית פוזננסקי-כץ תושאלה היום ויועמ"ש הרשות ל ניירות ערך עו"ד ערן שחם-שביט נחקר באזהרה. "הפרשה פגעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט, עם זאת אנחנו לא עורפים ראשים בכיכר העיר", אמר שקד וציינה שוב שווב ש"מי שקורא את המסרונים רואה שהם רצו להקל, יחסית למשטרה".

לפני שעה קלה (ב') הודיע נציב תלונות הציבור על שופטים לנשיאת בית המשפט העליון ולשרת המשפטים כי ישלים עוד היום את איסוף החומרים והממצאים בעניינה של השופטת פוזננסקי-כץ, לצורך גיבוש מסקנותיו בבקשת הבירור שהופנתה אליו על ידן. הנציב הודיע עוד כי בכוונתו להגיש את החלטתו בבקשת הבירור עד מחר (ג') בשעות הצהריים. עם קבלתה, יחליטו הנשיאה והשרה מהם הצעדים שבהם יש לנקוט.

קראו עוד בכלכליסט

שקד אמרה ש"אתמול בעת שצפיתי במהדורת החדשות בערוץ 10 הזדעזעתי עם כל אזרחי ישראל. ההתכתבויות שנחשפו הן פגיעה קשה באמון הציבור במערכת המשפט.

השופטת רונית פוזננסקי ועו"ד ערן שחם-שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל השופטת רונית פוזננסקי ועו"ד ערן שחם-שביט | צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל השופטת רונית פוזננסקי ועו"ד ערן שחם-שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל

היא הזכירה שמיד לאחר השידור פנתה עם נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות לנציב תלונות הציבור לשופטים השופט בדימוס אליעזר ריבלין בבקשה שיערוך בירור בדחיפות. היא הדגישה שעל פי החוק בירור צריך להיערך על ידי הנציב. רק אם מתגלה חשד לפלילים יועבר המקרה לטיפול היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה להחליט האם לפתוח החקירה פלילית. היא ציינה שהשופטת הושעתה מטיפול בפרשת 4000 ומכל תיק אחר עד סוף הבירור.

שקד דיווחה שהיום נבדקו מכשירי הטלפון הסלולרי של השופטת ועו"ד שחם-שביט למציאת הקלטות קודמות. נציב תלונות השופטים ימסור כאמור לשקד ולחיות דו"ח ביניים הערב ודו"ח מלא מחר. "אני מציעה להתאזר בסבלנות", אמרה. "ישראל מדינת חוק ולא עורפים ראשים בכיכר העיר. אני בטוחה שאם ייוודע על שופט שסרח הוא לא יישאר שופט. אם יהיה צורך נכנס הוועדה ונפעיל סמכות ההדחה".

שקד הדגישה ש"על פניו יש כשלים מערכתיים. נמתין לדוח הסופי ונטפל בכשלים". היא כנראה התייחסה לנוהג לידע מראש שופטים על בקשות מעצר. "זה נוהג לא מקובל. זה נוהג פסול". לדבריה, "שלילת חרות היא מעשה קיצונישיש לעשותו אך ורק במקרים של מסוכנות קיצונית או של חשד לשיבוש הליכי חקירה או של צרכי חקירה מהותיים. אדם שנלקח למעצר מאבד עולמו ברגע. אל לאף אדם להקל ראש בשלילת חרות. אסור שידם של שופטי ישראל תהיה קלה על ההדק בהארכת מעצר".

עם זאת, אמרה ש"ישראל לא מדינה מושחתת. במדינה מושחתת משחדים שופטים ולא מכניסים למעצר נשיאים וראשי ממשלות. במדינה מושחתת היו מטייחים את הפרשה הזאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כן לצדק אמיתי
צדק אמיתי הינו במעמד שני הצדדים ולא במסרונים במעמד אחד שכל אדם יחשוב שהוא במעמד תובע/נתבע ומתנהל משפט ,והוא מרגיש שהדברים אינם צודקים, ודברים נסגרים במעמד אחד, או מקודמים במעמד אחד גם אם הכל תקין, התקשורת במעמד צד אחד הינה בעייתית ביותר הגורמת לצד השני לא לסמוך בכלל על בית המשפט. אף אדם לא היה רוצה להיות במצב הזה ואם הוא כבר נמצא במצב הזה אז..אף אחד לא יקשיב להשגות שהוא מרגיש כי השופטים לא מאפשרים להשחיל מילה. לעיתים נסגרים בבית משפט דברים שממש לא ניתן לומר שנעשה צדק ממשי.
לא לעריפת ראשים  |  28.02.18
4.
מחלה של השופטים שבאו מבית הספר של הפרקליטות
וגם של שופטים בבתי משפט מקומיים..... הייתי בדיון אצל פוזננסקי הנ"ל בבימ"ש מקומיים בת"א, היו לי ראיות, היתר בניה והכל, אבל היא רק הקשיבה לתובעת שהתעלמה מכל הראיות, מי יודע, אולי לילה קודם היו שם מסרונים והמלחמה שלי היתה אבודה מראש.........
רונה  |  27.02.18
לכל התגובות