אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי טפחות: רווח נקי של 1.34 מיליארד שקל; עלות שכר המנכ"ל – 3.3 מיליון שקל צילום: עמית שעל

מזרחי טפחות: רווח נקי של 1.34 מיליארד שקל; עלות שכר המנכ"ל – 3.3 מיליון שקל

הבנק מסכם את 2017 עם עלייה של 6.4% ברווח הנקי, ומעדכן את מדיניות הדיבידנד שלו ל-40% מהרווח הנקי במקום 30%; המנכ"ל פרשר במסיבת העיתונאים: "יכול להיות שבשנים הקרובות נראה ירידה במחירי הדיור"

27.02.2018, 08:13 | רעות שפיגלמן

החלה עונת הדוחות של הבנקים: בנק מזרחי טפחות, בניהולו של אלדד פרשר, פרסם היום (ג') את תוצאותיו הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2017.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק מסכם את השנה עם עלייה של 6.4% ברווח הנקי שהסתכם ב-1.34 מיליארד שקל, ועם תשואה על ההון של 10.2%, בדומה לשנה קודמת. הבנק מעדכן את מדיניות הדיבידנד שלו ל-40% מהרווח הנקי החל משנת 2018, כאשר על פי המדיניות הקודמת שיעור החלוקה עמד על 30%. הדיבידנדים בגין רווחי 2017 מסתכמים ב-404 מיליון שקל, לעומת הדיבידנים בגין שנת 2016 שהסתכמו ב-190 מיליון שקל.

אלדד פרשר מנכ"ל בנק מזרחי טפחות, צילום: עמית שעל אלדד פרשר מנכ"ל בנק מזרחי טפחות | צילום: עמית שעל אלדד פרשר מנכ"ל בנק מזרחי טפחות, צילום: עמית שעל

ההכנסות מריבית עמדו על 4.34 מיליון שקל בשנה שחלפה - עלייה של 15.1% מהשנה הקודמת. ההכנסות מעמלות ומהכנסות אחרות עמדו על 1.5 מיליון שקל - ירידה של 3.2% לעומת 2016. תיק האשראי של הציבור עלה ב-5.7% ובסוף 2017 הסתכם בכ-181 מיליארד שקל .

הבנק הגדיל מעט את ההפרשה ביחס לחקירה שמנהלות מולו רשויות בארה"ב, וזו עומדת על 46.1 מיליון דולר (159.8 מיליון שקל). מדובר בהגדלת ההפרשה ב-1.8 מיליון דולר. בהקשר זה הבנק ציין בדוח כי "בהתאם לחוות דעתם של היועצים המשפטיים של הבנק הוגדל סכום ההפרשה בגין החקירה. סכום זה חושב ביחס לנתונים אשר היועצים המשפטיים סברו כי הם עשויים להיות רלוונטיים".

עלות שכרו של המנכ"ל אלדד פרשר הסתכמה בשנת 2017 ב-3.32 מיליון שקל. מתוכם השכר עצמו עמד על 2.58 מיליון שקל והיתרה כוללת הפרשות סוציאליות ומענק בגובה 25 אלף שקל. עלות שכרו של היו"ר משה וידמן הסתכמה בשנת 2017 ב-3.32 מיליון שקל, מתוכם שכר של 2.64 מיליון שקל והיתר הפרשות סוציאליות.

במסיבת העיתונאים שנערכה לרגל פרסום הדוח השנתי התייחס המנכ"ל פרשר למגמות שצפויות לדעתו במחירי הדיור בשנה הקרובה, ואמר כי: "מהלכים רגולטוריים וממשלתיים, כדוגמת מחיר למשתכן, משפיעים באופן לא אחיד על השוק. כלומר, אם בעבר ראינו למשל עלייה רוחבית גיאוגרפית במחירי הדיור, יכול להיות שבשנים הקרובות נראה עלייה במקומות מסוימים, ובמקומות אחרים נראה עצירה ואפילו ירידה".

פרשר ציין כי סביר שמחירי המשכנתאות יעלו. זאת בגלל שמעט מאוד מזוכי מחיר למשתכן נטלו משכנתאות בפועל. "בהנחה שהפרויקט ימומש עד תומו - מי שזכה יצטרך ליטול משכנתא". פרשר הוסיף כי אינו בטוח שהקיפאון בשוק הנדל"ן הוא דבר חיובי למשק בישראל - "באופן עקרוני היינו רוצים שהמשק ימשיך לצמוח, ההשפעה של זה היא ירידה בנטילת משכנתאות". עוד אמר פרשר כי לדעתו לא תהיה ירידה בריביות על משכנתאות, וככל שריבית הבסיס תעלה בשנים הקרובות, יעלו בהתאם גם מחירי המשכנתאות.

עוד התייחס פרשר לעסקת המיזוג של בנק אגוד אל תוך מזרחי טפחות ולצמצום מצבת עובדי אגוד לקראת המיזוג. פרשר ציין בהקשר זה כי "ההנהלה באגוד הציעה הצעות מסויימות לעובדים, והצדדים טרם הגיעו לעמק השווה. יש לזכור כי אחרי שהוכרז ההסכם הכריזו עובדי אגוד על שביתה, ולכן כרגע העובדה שמתנהל שיח היא חיובית". פרשר הוסיף כי לא ניתן לאמוד כרגע את כמות סניפי אגוד שייסגרו או שימוזגו אל תוך סניפים קיימים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תגובה ל-7
תשמע חבר אני יכול להגיד לך דבר אחד אני לקוח שלהם וברור לי שהמטרה העיקרית לא רק שלהם אלא של כל בנק היא לעשות כמה שיותר רווחים. אני אבל עברתי מבנק אחר אליהם בגלל שדבר אחד קנה אותי וזה היחס, כל שאלה הכי קטנה שיש לי אני מקבל שירות אדיב מהיועץ האישי, דרך אגב רוב הבנקים גם עושים התייעלות וסוגרים סניפים הם היחידים שממשיכים לפתוח. אז לא יודע אם הם כאלה נוראיים כמו שאתה מתאר.
רפאל  |  01.03.18
5.
מתי יפסיקו האנשים להסתכל בכיס של האחר?
עד מתי תימשך צרות העין של האנשים וכניסה לתוך הכיס של האחר. מה אכפת לכם לעזאזל כמה המנכ"ל מרוויח? אם הבנק מצליח להראות תנופה והתקדמות סימן שהמנכ"ל עושה עבודה מצוינת וזה מגיע לו. אתם יודעים איפה יש בעיה במידה והחברה בקריסה ויש חגיגה של משכורות, אבל אדרבא פה מדובר על מקרה אחר לגמרי. אם יש שגשוג צריך לתת צ'ופר לעובדים וגם לראש המנהלים שזהו המנכ"ל לדעתי.
רוני  |  28.02.18
לכל התגובות