אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר שלושה שבועות בלבד: מנכ"ל הוניגמן התפטר

פרסום ראשון

לאחר שלושה שבועות בלבד: מנכ"ל הוניגמן התפטר

מיכה רונן כתב לעובדים כי מאחר שהחברה נקלעה להקפאת הליכים ומדובר בתחום שהוא אינו בקיא בו, הוא מעדיף לפרוש; לדבריו, "הכנתי תוכנית פעולה קמעונאית מפורטת ופתאום 'בום על קולי'"

26.02.2018, 19:10 | אורנה יפת

הקריסה נמשכת: מיכה רונן, מנכ"ל הוניגמן, התפטר מתפקידו, וזאת שלושה שבועות בלבד לאחר ששב לכיסא המנכ"ל.

רונן התפטר לפני שנתיים מהוניגמן, עבר לתפקיד המנכ"ל בחברה ההסעדה שולץ אך כאמור שב לאחרונה לרשת האופנה. במכתב ששלח היום (ב') רונן לעובדי החברה שנקלעה לחובות בהיקף של 233 מיליון שקל ולהליך הקפאת הליכים הוא כתב: "אני מבקש להודיעכם כי לפני זמן קצר הודעתי לנאמני החברה בהקפאת ההליכים על סיום תפקידי כמנכ"ל החברה. כידוע לכם, עד לפני למעלה משנתיים כיהנתי כמנכ"ל החברה במשך למעלה מחמש שנים, ושבתי לנהל את החברה רק לפני כשלושה שבועות, עם סיום תפקידי כמנכ"ל של חברה אחרת.

קראו עוד בכלכליסט

"ביודעי איזו חברה טובה עזבתי לפני יותר משנתיים ובהכירי את צוות העובדים המעולה של הוניגמן, הסכמתי לחזור לתפקיד המנכ"ל, בידיעה שיחד נוכל להתמודד עם הקשיים העוברים על השוק הקמעונאי בכלל, וענף האופנה בפרט, אך כלל לא שיערתי ולא העליתי על דעתי ששבועיים בלבד אחרי כניסתי לתפקיד המנכ"ל, תיקלע החברה להקפאת הליכים – תחום שאיני בקיא בו".

 

מיכה רונן מיכה רונן מיכה רונן

עוד כותב רונן לעובדים כי "בהיותי מנהל מקצועי 'נטו', אני מעדיף להשאיר את ניהול החברה בתקופת הקפאת ההליכים בידי אלה המתמחים בכך, ולפיכך החלטתי לסיים את תפקידי לאלתר. העובדה שנכנסתי לתפקידי הנוכחי רק לפני כשלושה שבועות, מבטיחה שהתהליכים שבהם נמצאת החברה – לא ייפגעו.

"אני מאמין ומאחל לחברה, לנאמנים, לבעלי החברה, ובמיוחד לכם, עובדי הוניגמן היקרים, שתשכילו להוביל את הספינה במים הסוערים של התקופה הנוכחית. הבטחתי לנאמנים כי אעמוד לרשותם בכל עזרה שתידרש – וכך אעשה".

רונן אמר ל"כלכליסט" בתגובה כי "לא באתי להכניס את החברה להקפאה. אני לא מומחה לזה. הכנתי תוכנית פעולה קמעונאית מפורטת ופתאום 'בום על קולי'. אני רואה שאני לא יכול לעבוד ולזוז ואז החליטו להיכנס להקפאה. לקחתי את הזמן שלי. עזרתי ככל יכולתי לתהליך. מאז שהנאמנים נכנסו לפעולה אין לי סמכויות יותר. אני מנסה להפעיל את המערכת אבל אין לי זמן וסמכויות. לאור זאת קיבלתי החלטה הגיונית אבל הבטחתי לנאמנים לעזור להם ככל שידרשו".

השופט חגי ברנר מבית המשפט המחוזי בתל אביב הפך אתמול שורה של החלטות נוחות לבעלי רשת הוניגמן הקורסת, שהתקבלו בשבוע שעבר בבית המשפט המחוזי בנצרת. ראשית, ברנר סירב להוציא צו הקפאה אישי לבעלי הרשת מיכה ויעקב הוניגמן, שהיה מגן על נכסיהם מפני נושי החברה, וקבע שהצו שכבר הוענק להם יפקע בתוך שלושה שבועות. שנית, הוא קיצר את תקופת הקפאת ההליכים לחברה עצמה מ־60 ל־30 יום בלבד. ושלישית ‑ ברנר מתח ביקורת על התנהלותם של הנאמנים עו"ד קרן רייכבך סגל ורו"ח בועז גזית, שמונו לבקשת האחים הוניגמן בידי ביהמ"ש בנצרת, והורה לצרף אליהם נאמן שלישי, עו"ד פיני יניב. עם זאת, ברנר לא הסכים להדיח את הנושים, כפי שדרשו כמה מהבנקים והספקים שנמנים עם נושי הוניגמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות