אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה: סטארבקס תגבה תשלום על כוסות קרטון צילום: בלומברג

בריטניה: סטארבקס תגבה תשלום על כוסות קרטון

התשלום בגובה 5 פני, שמכונה "מס לאטה", נועד לצמצם את כמות הפסולת שמייצרים סניפי הרשת בממלכה. על פי הערכה של סטארבקס עצמה, מדובר ב־2.5 מיליארד כוסות קפה חד־פעמיות בשנה

26.02.2018, 19:43 | שירות כלכליסט

רשת בתי הקפה הבינלאומית סטארבקס החלה היום (ב') לגבות תשלום נוסף מלקוחותיה בבריטניה שמבקשים לשתות את המשקה בכוס חד־פעמית.

קראו עוד בכלכליסט

התשלום בגובה 5 פני, שמכונה "מס לאטה", נועד לצמצם את כמות הפסולת שמייצרים סניפי הרשת בממלכה. על פי הערכה של סטארבקס עצמה, מדובר ב־2.5 מיליארד כוסות קפה חד־פעמיות בשנה. הרשת מסרה כי בשלב הפיילוט, שייארך שלושה חודשים, ייגבה התשלום ב־35 סניפים של סטארבקס בלונדון. במקביל, יעודדו הבריסטות של הרשת את הלקוחות ששותים את הקפה שלהם בתחומי הסניף להשתמש בספל קרמיקה. הפיילוט נערך בשיתוף פעולה עם הארגון הסביבתי Hubbub, וההכנסות ממס הלאטה יועברו אליו.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

נכון להיום, כוסות חד־פעמיות המיועדות למשקאות חמים כמעט שאינן ממוחזרות מכיוון שהן עשויות מנייר קרטון שמצופה בפוליאתילן בצפיפות גבוהה. ההרכב המיוחד של הכוסות הללו אינו מתאים למערכות המיחזור הסטנדרטיות, ומסיבה זו רק 0.25% מהן ממוחזרות בבריטניה בכל שנה.

לפני 20 שנה החלה סטארבקס להציע ללקוחותיה בבריטניה הנחה אם הם יביאו כוס משלהם לסניף. אבל, גם אחרי שההנחה עלתה ל־25 ול־50 פני, נמצא שרק 1.8% מהלקוחות אכן שותים את הקפה בכוס משלהם במקום להשתמש בכוס חד־פעמית.

עם זאת, הרשת פרסמה סקר שערכה בקרב לקוחותיה, לפיו 48% מהם מתכוונים לקחת איתם כוס רב־פעמית כדי להימנע מתשלום של 5 פני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות