אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החוקרים וח"כים: "שר החקלאות משתק את מכון וולקני" צילום: איתמר סיידא

החוקרים וח"כים: "שר החקלאות משתק את מכון וולקני"

מנהל המכון, פרופ' אלי פיינרמן, אומר שהקיצוץ שמתכנן משרד החקלאות בהיקף של 22% בתקציב המכון יגרום לפגיעה אנושה בו

27.02.2018, 08:31 | שחר אילן

מנהל מכון וולקני פרופ' אלי פיינרמן אומר שהקיצוץ שמתכנן משרד החקלאות בהיקף של 22% בתקציב המכון יגרום לשיתוק פעילותו. פיינרמן אמר את הדברים בישיבת ועדת המדע של הכנסת שהודיעה על התנגדותה המוחלטת לקיצוץ. ח"כ דב חנין מהרשימה המשותפת קרא לפתוח בחקירה כדי לבדוק אם לניסיונות הממשלה להעתקת המכון צפונה, גרם הרצון לסייע לאיש העסקים שאול אלוביץ' כי "יש לו אדמות באזור המכון".

קראו עוד בכלכליסט

פיינרמן אמר בדיון כי הוא קיבל את המידע על הקיצוץ המתוכנן של המכון ל־2019 בהפתעה מוחלטת. לדבריו, "משמעות קיצוץ כזה של 55.3 מיליון שקל מבסיס התקציב של מכון וולקני היא פגיעה אנושה בפעילות המחקר עד כדי עצירתה והפסקתה". ד"ר נירית ברנשטיין מוועד החוקרים של מכון וולקני, אמרה ש"מאז נכנס השר אורי אריאל למשרד החקלאות, הוא שם אותנו על הכוונת והוא פועל לחיסול המכון".

מכון וולקני, צילום: אוראל כהן מכון וולקני | צילום: אוראל כהן מכון וולקני, צילום: אוראל כהן

יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה אמר ש"זה מנוגד לכל היגיון ששר החקלאות שאמור לדאוג בראש ובראשונה להעצמת המכון, מוכן לחתום על קיצוץ שכזה".

ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני אמר בדיון כי "הממשלה מקצצת במכון וולקני ובחקלאות המתקדמת בעולם כדי לממן את הבתים בנתיב האבות".

ח"כ עופר שלח מיש עתיד תקף גם הוא: "יש כאן כוונה לחסל את מכון וולקני. אם הקיצוץ יקרה, יהיה מדובר בבכייה לדורות לכלכלה ישראלית ולחקלאות הישראלית".

מנהלת תחום תקציבים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר סיון ינקוביץ אמרה בתגובה כי "הממשלה החליטה שמשרד החקלאות יספוג קיצוץ רוחבי של 10% שהם כ־170 מיליון שקל. המשרד רואה חשיבות מאוד גדולה במחקר החקלאי ודוחה כל האשמה שיש כאן כוונה לפעול לסגירתו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
השר ממשיך להוריד את ישראל לשאול תחתיות
שר שפוגע במחקר והפיתוח במדינת ישראל ואינו מרומם אותו למעלה הראשונה מועל בתפקידו ומתווה במו ידיו את מכירתה של מדינת ישאל לתקופה חשוכה. כולי תקוה שנתעשת ונשלח את שר החקלאות לביתו על מנת שלא יוכל להמשיך ולגרום נזקים כגון אלה.
גיל קלמפרר  |  04.03.18
לכל התגובות