אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה קרה למגע הזהב? באפט לא מצליח למכור את בית החוף שלו צילום: רויטרס

מה קרה למגע הזהב? באפט לא מצליח למכור את בית החוף שלו

הבית באמרלד ביי בקליפורניה הוצע למכירה בשנה שעברה תמורת 11 מיליון דולר, אך נותר על המדף. מדוע?

27.02.2018, 22:21 | שירות כלכליסט

מדי שנה מעמיד וורן באפט ארוחת צהריים איתו למכירה פומבית. ההצעה המנצחת כוללת בד"כ שבע ספרות. הוא מכר פעמיים את מכוניותיו המשומשות למעריצים, ומישהו אפילו שילם פעם 20 אלף דולר עבור הארנק המשומש שלו. כלומר, עבור אלה מעריציו, כסף בד"כ לא מהווה מכשול כשמדובר ברכישת חתיכה מהאגדה. ולמרות זאת - בית החוף שלו שהוצע למכירה כבר בשנה שעברה עדין עומד על המדף והקונה לא נראה באופק.

קראו עוד בכלכליסט

בפברואר שנה שעברה העמיד באפט את בית החוף שלו באמרלד-ביי, ליד לגונה-ביץ', קליפורניה, למכירה. הוא קנה את הנכס ב-1971 בעידוד אשתו הראשונה, סוזן, תמורת 150 אלף דולר - שהם שווי ערך לקצת פחות ממיליון דולר כיום. באותו זמן, הוא לא חשב עליו כעל השקעה. לגונה ביץ' לא הייתה מפותחת כמו היום, והיוותה יותר מפלט להיפים וגולשים מאשר מקום נחשק עבור מולטי-מיליונרים. הזוג ומשפחתם בילו קיצים רבים בבית החוף הזה, כמו גם את תקופות הכריסמס, אותה בילה באפט בחדר השינה המרכזי של הבית בכותבו את המכתב השנתי לבעלי המניות של ברקשייר האת'וויי.

הבית של וורן באפט. לא נמכר, צילום: Todd Tankersley הבית של וורן באפט. לא נמכר | צילום: Todd Tankersley הבית של וורן באפט. לא נמכר, צילום: Todd Tankersley

במשך השנים באפט שידרג את הבית, אשר נבנה ב-1936. הוא אפילו רכש את הבית הסמוך לו, כדי לשכן בו אורחים. כשסוזן הלכה לעולמה ב-2004, באפט – אשר חי רוב השנה באומהה, נברסקה – הפסיק להשתמש בבית באותה תדירות, ולכן גם החליט להעמידו למכירה. המחיר שהוא מבקש: 11 מיליון דולר.

 , צילום: Todd Tankersley צילום: Todd Tankersley  , צילום: Todd Tankersley

אך אחרי הבאז הראשוני ומספר אזכורים בעיתונות, העניין בנכס הלך והתפוגג. הבית עומד למכירה כבר חמישה חודשים יותר מהזמן החציוני של נכסים המועמדים למכירה בטווח המחירים הזה באותו אזור.

כשמדובר בשוק הנכסים בסדר הגודל הזה, ישנו מספר מאוד מצומצם של קונים פוטנציאליים, והם יכולים להיות מאוד תובעניים. לסוכני נדל"ן מהאזור שמנוסים בעבודה עם קהל היעד המדובר, ברור מדוע הנכס טרם נמכר. "אף אחד לא הולך לחטוף בית מ-1936," אומרת אליסה סטוול, סוכנת נדל"ן מקורונה דל מאר. "יכול להיות שיש לו ערך סנטימנטלי בעיניי מישהו, אבל זה לא רלוונטי כשהורסים אותו כדי לבנות משהו במקומו". ביל קוט, סוכן נדל"ן מניופורט ביץ', מוסיף ואומר: "הוא מתומחר נורא ביוקר, ושמו של באפט כנראה לא מזיז הרבה לקונים באזור הזה".

 , צילום: Todd Tankersley צילום: Todd Tankersley  , צילום: Todd Tankersley

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות