אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנכ"ל אנרג'יאן: "נבצע הנפקה בלונדון וזו תהיה הזדמנות השקעה לגופים פיננסיים מישראל"

מתיוס ריגס אמר הוועידה הלאומית לאנרגיה של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה, "כי אפשר להפעיל נפט וגז יחד עם תיירות. ככה אנו פועלים בישראל עם כבוד לסביבה ולקהילה המקומית"

27.02.2018, 15:26 | קרן-אור גרינברג

"קיבלנו אישור המדינה לרכישת מאגרי כריש ותנין בסוף דצמבר 2016 ומאותו רגע התקדמנו בקצב מהיר להשגת אבני הדרך הנדרשות לביצוע הכרזה סופית על השקעה (FID). כך אמר היום (ג') מתיוס ריגס, מנכ"ל קבוצת אנרג'יאן (מנכ"ל Energean) בוועידה הלאומית לאנרגיה של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה.

לדבריו, "במהלך 14 החודשים האחרונים, סגרנו את כל חוזי אספקת הגז הנדרשים בהיקף של למעלה מ-4 BCM, הגשנו תוכנית פיתוח למאגרים שאושרה על ידי הממשלה. חתמנו על הסכם עם טקניף כקבלן הקמה שלקח על עצמו את סיכון ההקמה והודענו לאחרונה על כוונתנו לצאת להנפקה בלונדון. מתקן ההפקה והטיפול בגז מהמאגרים (FPSO) תוכנן במקור לטפל ב-4 BCM בשנה אבל החלטנו להגדיל את יכולת הקליטה ל-8 BCM לשנה כדי לאפשר טיפול בכמויות ובמאגרי גז נוספים שיתגלו ולאחרונה חתמנו על הסכם קידוח עם חברת סטנה.

מתיוס ריגס , צילום: עמית שעל מתיוס ריגס | צילום: עמית שעל מתיוס ריגס , צילום: עמית שעל

"אני שמח לבשר היום על חתימת מכתבי התחייבות עם בנקי ההשקעות מורגן סטנלי וNatixis ובנק הפועלים שיעמידו מימון לטובת פיתוח המאגרים, בהיקף של 1.25 מיליארד דולר ובכוונתנו לבצע הנפקה בלונדון שמהווה הזדמנות השקעה עבור גופים פיננסים מישראל.

"לאחרונה חברת NSAI ביצעה הערכה מעודכנת למאגרי כריש ותנין שמצביעה, בנוסף לכמות הקיימת במאגרים של 67 BCM, שיש פוטנציאל גז נוסף בהיקף של 67 BCM בהסתברות של כ-70% ואנחנו צפויים להכריז על FID במהלך הרבעון הראשון של השנה.

"אנחנו מפיקים נפט במשך 37 שנים. אפשר להפעיל נפט וגז יחד עם תיירות עם המקומיים מנהלים את ההפעלה המקומית. ככה אנו פועלים בישראל עם כבוד לסביבה ולקהילה המקומית", אמר ריגס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות